Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Ja v moji TSIčku měnil olej po 1500 nebo 1600 km. Daval a daji mu jen longlife 5W30.

V polsku byl test olejové ochrany . Standardni olej v plni ochraně vydržel jen 10000 km a longlife 15000 km.

Ted' dal jsem Castrol Edge professional longlife III 5W30. Ja mam standardni interval 15000 km. Na jeden rok taky olej mi stači :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Chystám se na výměnu oleje a filtru po cca 15 000 km, jen by mě zajimalo, jelikož nechci přijít o záruku. Je nějaká možnost, že při další výměně již u prodejce na garážovou výměnu příjdou? Doteď jsem měnil Felicie, Favority, ale v době kdy jsou všelijaké čidla a záruka se řeší, tak si nejsem jistý. Nerad bych přišel o záruku na motor, ale litr bych rád ušetřil, navíc si dolil olej, který chci já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u Škodovky, ale na mém Golfu je na filtru barevná tečka (stejně jako na všech ostatních dílech), která označuje tovární montáž. Takže když vyměníš filtr, který tu tečku nebude mít, tak si bystré oko servisáka může všimnout. Ale tohohle bych se v autorizovaných servisech nebál.  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky budu měnit sám po roce nebo 15000( servis mám nastaven 2roky/30000km).Ale pro jistotu si koupím origo filtr. Jinak jak už tady bylo psáno prloblém by to být neměl, protože palubní počítač ti bude stejně ukazovat interval jaký máš nastavený z výroby a na ten servis ty potom půjdeš, takže o záruku nepříjdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes vyměněno. 3751 s DPH za olej, filtr a práci. Řeknu vám, chtít 660 Kč bez DPH za litr oleje, který na internetu stojí 205 Kč bez DPH mi přijde jako hodně silná káva. Dřív mi přišlo divné vozit do servisu olej vlastní, ale příště to udělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohol by si aj odpovedať, prečo nechávať LL, keď si zmenil interval výmen na 15000

 

Přesně jak píše nuff - příplatek za LL oleje je proti obyčejným cca 50 Kč za litr (v autorizáku tedy +300 Kč za litr). Říká se, že obyčejný olej nepřežije 10 tisíc, tak vycházím z toho, že LL olej má vydržet 20 tisíc.

 

Příště ale koupím 4 litrové balení za tisícovku a donesu to do servisu. Naštvali mě. Bohužel jsem si myslel, že odhadovaná cena zakázky je jako vždy přestřelená, ne reálná. Moje chyba, kterou už příště neudělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...