Přejít na obsah

Aký olej do 1.2 TSI EA211 (vymena oleje a filtru)


Radzimko

Doporučené příspěvky

Já dneska obvolával autorizované servisy v Brně a ptal se na cenu:

 

Automedia: od 1. prosince nejsou autorizovaný servis pro Škodovku

AZ Servis: 700 Kč za litr oleje + 500 filtr + 500 hodinovka = cca 4.150,-

Autosalon Hora: 780 za litr oleje + 500 filtr + 500 hodinovka = cca 4.500,-

 

Můžu dát nový auto na výměnu oleje do neautorizovanýho servisu bez ztráty záruky? Tam to totiž budu mít za polovinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, to je palba.

Filtr běžně za 150,-, olej se dá pořídit za 800,- ( http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-dily/olej-motorovy-castrol-edge-5w-30-4l-cdo90650) ( nebo se aspoň s nimi dohodnout na přinesení vlastních). Kdysi zrušili blokovou vyjímku, že může i neautor. ale podmínky nevím. Asi bych se zeptal někde přes infolinku nebo jestli o tom nepíší v servisce nebo návodu.

Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Blbost. Stačí, aby ti frajeři měli odrbaný puky a tak ti to poškodí plastizol, že reznutí hrany je otázkou pár měsíců.. Zkušenost z minulé OIIF. Je třeba si na to dávat pozor..

Jinak kdo ma doma v garáži jamu nebo dělá v servisu, tak si to udělá sám, jinak ti nic jinýho nezbývá, než dát auto do servisu. Vůbec mi netrhá žíly, že jednou po 10 tis km v pátek v garáži pootevřu nalévací otvor a povysunu měrku, strčím pod auto nadobu a demontuju šroub a oddělám filtr, který je zhora motoru. Prace na 10 minut. V neděli během dne zadělám šroub, odsaju zbytky kolem filtru, dám novej a naleju olej. Práce zase na 10 min a misto deklarovaných 4,6l se po vrchní rysku optima napusti 4,8 -4,9l. Pochybuju, že k tomu přistupuje autorizák podobným způsobem.

Editováno: , autor: michal2009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ahojte, momentálně reším celkem zajímavou věc, a chci se zeptat jestli někdo neřešil něco podobného:

 

Mám objednáno Monte Carlo, mělo by dorazit cca za měsíc. K autu jsem si připlatil "Předplacený servis Plus", který řeší výměny oleje a garančky. Chtěl jsem ale při výrobě nalitý LL vyměnit po cca 3000 km za pevný interval a VW 502 00 olej, ale bylo mi řečeno, že auto přijde s QI6 intervalem, a ten není možné při předplaceném servisu změnit za QI4. Přitom v podmínkách pro Předplacený servis (varianta Standard) je:

 

"Zahrnuje servisní úkony předepsané výrobcem. Jedná se zejména o servisní prohlídky podle servisního intervalu QI4 a QI6 (více ve Vaší Servisní knížce), včetně výměny motorového oleje, výměny brzdové kapaliny, výměny filtrů a zapalovacích svíček."

 

Proto jsem se ptal svého prodejce (po návrhu servisního technika ze stejného autocentra), zda není možné vyžádat QI4 přímo z výroby - dle manuálu k FIII je QI4 dostupný - a nelze. Tak jsem se ptal, podle čeho se určuje zda bude mít auto QI6 nebo QI4, na což jsem zatím nedostal odpověď.

 

Celkem mě to naštvalo, dokonce jsem nabídl, že si budu jednou za dva roky olej měnit na vlastní náklady (taky nelze). Měnit to jednou za dva roky/30 000 km se mi fakt nechce, to už radši přemýšlím, že celý Předplacený servis zruším a servis budu normálně platit.

 

Má někdo podobnou zkušenost nebo radu co s tím?

Díky :)

Editováno: , autor: Fido_CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tato možnost mě taky napadla, ale není to podle mých představ...

Nakonec, prodejce už by jsi mohl dát pohov, svoji část splnil, smlouvu jsem podepsal, a servisní věci by mě mohl nechat řesit se servisním technikem, který vypadal že by se dal ukecat... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je divné, že nevymění ani za vlastní náklady. Já takhle už měnil olej 2x ve své Fabii (15 tkm a 30 tkm) a nesetkal jsem se, že by mi ho nevyměnili, naopak to ocenili.

 

a máš předplacený servis? Já si myslím, že jejich problém je právě s tím předplaceným servisem... je to celé nějaké divné... Myslel jsem, že si tím starosti ušetřím, zatím jsem si jich přidal... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Páni. Prosím vás, aký olej (značku,viskozitu,označenie) dávajú v Škodovke do nových Fabií 1.2 TSI 81kw ? Zatial som sa dočítal iba, že Shell alebo Castrol ale bol by som rád keby mi to niekto upresnil. Ďakujem. Som tu nový a v Piatok mi má prísť Fabia III 1.2 tsi 81kw.

Editováno: , autor: thomas1516
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...