Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

V 30. 9. 2022 na 8:11, linomaniac napsal:

podľa videa JiriVRS tam dať namiesto tagfahrlicht automatiku, ale v mojom VCDS taká možnosť nieje.

na O3 funguje toto:

Leuchte16BLK Lichtfunktion C 16 -> Daytime running lamps

Leuchte17TFL Lichtfunktion C 17 -> Daytime running lamps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prechozi 206kW verze je mela. Mela na kazde strane 2 trubky (tj. 4 celkem co jdou do tech chrom. koncovek) a diky tomu i znatelne lepsi zvuk. Nova verze (od 200kw) co maji uz GPF maji na kazde strane jen 1 a tedy bez klapek (a tim padem horsi utlumeny zvuk).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 10. 2022 na 17:05, wirer napsal:

na O3 funguje toto:

Leuchte16BLK Lichtfunktion C 16 -> Daytime running lamps

Leuchte17TFL Lichtfunktion C 17 -> Daytime running lamps

díky kámo, bolo to presne ono. nechápem prečo to nikde nie je uvedené takto. vždy len Daytime running lights, prípadne ľudia čo s tým mali problém rovnako ako ja, boli odkázaní na úpravu BCM. Perfektné :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze hodne lidi to dela cinou a ma stary verze VCDS a tam je jen Daytime running light.. ono u novejsich verzich VCDS je uz vice zmen (prekladu či popisku)  takze pokud nekdo jede jen podle nejakych navodů co kde najde a nepremysli u toho, tak pak se muze stat, ze mu neco nepujde ( v lepsim pripade) .  a zrovna to Daytime running light a Daytime running lamps je hned pod sebou.. v prekladu je to defakto totez.. Kdyz jsem poprve delal neco kde po aktualizaci VCDS byly prave uz tyto dve varianty tak mi to taky s light to neslo..ale vsiml jsem si hned, ze pod tim je lamps..a tim ze jsem vedel, co chci udelat tak mi davalo smysl dat ty Lamps..tak jsem to zkusil a fungovalo 🙂 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, je možne cez VCDS pre-flashovat alebo preinštalovať jednotku pamäti sedačky ? Nefungujem mi pamäť ani keď nahrám doraz cez VCDS ani keď posuniem sedačky úplne dozadu a dopredu. Niekde som čítal že pomôcť má pre-flashovanie jednotky pamäti. Je to teda možne cez VCDS alebo jedine Škoda servis ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaká chyba je v jednotce sedačky? Je tam chyba na motor bederní opěrky? Pokud ano -> chybná parametrizace a jak píše bajky, VCP nebo ODIS-E. Přeflashování nepomůže. V servise by ale měli udělat online (SVM) a tím nahrát i parametrizaci.

Ještě taky to je někdy kvůli kódování jednotky, že si někdo hrál s nastavením ***_positioning a pak nejde provést parametrizaci. 

Už jsem se ale setkal i s tím, že někdo vyměnil jednotku sedačky, že mu "umřela" a kalibrace té "nové" zůstala uložená z toho minulého auta, ale pak jednou dojel na konečnou polohu motoru bederní opěrky -> paměť přestala fungovat (+ vyskočila chyba kalibrace motoru bederní opěrky) a bylo nutné nahrát korektní parametrizaci. Jednotka byla původně v Octavii a dal ji do Superba.

Editováno: , autor: Krosta
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chyba motoru pro oporu zad mi občas ve scanu vyskočí taky. Ale neměl jsem tušení, že je to parametrizací. Myslel jsem, že je to nějaký občasný "elektrický šotek", tak jsem po tom nepátral. No, vidím, že budu muset pohledat. Pro info údaje o sedadle:

Address 36: Seat Mem. Drvr (J810)       Labels:* None
   Part No SW: 5Q0 959 760 A    HW: 5Q0 959 760 A
   Component: Sitzmemory    H06 0009  
   Serial number: Y0006PC314104
   Coding: 001000000000010001A680808080000000008181000000D4
   Shop #: WSC 73430 790 00063
   ASAM Dataset: EV_SeatMemorDriveSide 001015
   ROD: EV_SeatMemorDriveSide_001.rod
   VCID: 3B2235F5D3E482D3DAD-806E

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem s pamatou som mal tiez. Diagnostika pisala trvaly problem s polohovou bedrovej opierky. nakoniec postacilo cez diagnostiku nastavit medzne polohy sedacky a zase vsetko fungovalo. nastavenie medznych poloh manualne (cez elektricke ovladanie sedaxky) nepomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Online připojení pro provedení odemknutí ochrany komponent a znovu naučení klíčku, jinak nebude fungovat dálkáč. Pokud bude upgrade z jednotky, co má ještě kódování, tak tam bude problém s korektním zápisem adaptací/přizpůsobení (možná se pletu, ale předpokládal bych to). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se bavíme o 09, tak asi jedině ODIS-S. V online režimu, čili legální a né žádná Čína ani PchongYang. Očekával bych, že si poradí i s přepisem bitů z kódování do adaptací v nové, novější jednotce. Takže nějaký velký servis anebo lidi, co se zabývají přestavbami na profi úrovni. Protože Pepa z garážservisu Holiny&Hnůj ani nemá šanci jak získat GEheimnis und KOmponentenschutz účet u VW. To je sice za €€€$$$, ale defacto bez práce.

 

Pak je zde ještě možnost, že pro konkrétní jednotku bude existovat nějaký "developer" firmware, který umožní CP obejít i bez onlinu. Např. pro 13 ACC to nějak tak musí jít, protože to u mě šlo nadálku jen pomocí VCP. Pak dataset, SWaP/FEC 09tak nemá, to je v pohodě, a pak nahrát kódování a adaptace. Ale jestli v té nové budou jen adaptace, jak píše Krosta, tak to bude jak luštit křížovku... ale třeba někde na netu je nějaká tabulka, jaké kódování odpovídá kterému adaptačnímu kanálu.

Ale tuším, že např. ferda by to mohl zvládnout levou zadní.

 

Každopádně na metodu read-write zapomeň. a) vyčíst zálohu EEPROM (tj. firm + dataset) nejde, b) záloha kódování a adaptací bude k ničemu, pokud jednotky nebudou stejné - a to asi nebudou, pokud se skutečně jedná o upgrade a né o výměnu 1:1 (např. kvůli závadě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 10/29/2022 at 8:52 PM, midlan said:

Věděl by někdo co obnáší upgrade BCM jednotky? Já bych šel, zálohoval starou jednotku, adaptace i kódování a to samé dal do nové jednotky. Ale nikdy předtím jsem to nedělal samozřejmě a rád si nechám poradit.

Bohuzel, tak jednoduchy jak si myslis to neni 🙂 tak nejak to je popsane u prispevku výše  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/30/2022 at 7:50 AM, ztr00 said:

Dobrý den.
Dal jsem si tu práci a projel těch 84 stránek, které tu jsou. Dozvěděl jsem se spoustu věcí, ale nenašel jsem to, co hledám. Někde jsem četl, že se dají naprogramovat výfukové klapky u 206 kW, aby byly pořád otevřené. Netuší někdo, kde to je? 

Děkuji a přeji krásný den.

Na řídící jednotce motoru (01) v sektoru 9 u bitu 02 políčko odškrtni pro vypnutí klapek. Doporučuju předtím přijet s autem v režimu Sport, zaparkovat, vypnout motor a mrknout ještě pro jistotu, jestli jsou klapky otevřené. Když uděláš ten postup se zavřenýma klapkama, tak ti zůstanou už zavřené.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od doby, co jsem zjistil, že reset tlačítkem znamená přechod na pevný interval, jsem to nepoužil, ale tipuju, že pro požadované hodnoty by se to mělo upravit takto:

IDE05931-FIX: Reset value for next mileage-dependent inspection,5000 km
IDE05932-FIX: Reset value for next time-dependent inspections,365 d

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 10. 2022 na 20:38, Goauld napsal:

Na řídící jednotce motoru (01) v sektoru 9 u bitu 02 políčko odškrtni pro vypnutí klapek. Doporučuju předtím přijet s autem v režimu Sport, zaparkovat, vypnout motor a mrknout ještě pro jistotu, jestli jsou klapky otevřené. Když uděláš ten postup se zavřenýma klapkama, tak ti zůstanou už zavřené.

 

 

Řekl bych, že to funguje. Ma to takový hlubší zvuk teďka. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Da sa dako cez vcds nastavit dorazy okien. Soferove okno ked dam 2 polohu sa nezaviera samo okno skusal som dorazi manualne nastavit bolo pocut aj caknutie ked som dlhsie podrzal ale stale to nejde.

 

Dalej este by potreboval poradit zatvaranie pano s DO hlavne ked zacne prsat ma to stve musim ist von a zatvorit okno  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...