Přejít na obsah

Kodování Octavie IV


Dixik2

Doporučené příspěvky

1 hour ago, fabik263 said:

Dá se přes ten OBDeleven i nějak udělat záloha stávající konfigurace? Aby měl uživatel možnost to v případě nějakého problému vrátit na původní hodnoty.

@Gejza75 jestli se můžu zeptat, jaký model sis přesně koupil? Chápu to správně, že aby jsi mohl kódovat, musíš disponovat nějakými jejich kredity? A jak to celkově fungovalo od připojení, po přepsání hodnot? Vše OK?

Upřímně, než mi skončí záruka tak do toho asi vrtat nebudu, ale když jsem si včera projížděl jejich web a zjistil, co by to už mělo všechno umět, tak mě to hodně láká. Nejsem jeden z těch, co by nadával na neustálé vypíná Start-Stop nebo Lane-Assist (a že to dělám snad po každém nastartování), prostě to beru tak, jak to je, ale kdyby si to auto pamatovalo předchozí nastavení, rozhodně bych se nezlobil 😄.

Záloha sa dá urobiť. A áno, vieš to potom vrátiť späť. Kamarát má kúpeny model PRO, kde je už 200 kreditov. Tie sú míňané iba v prípade použitia APP, tzn. pvopred definované zmeny konfigurácie. Funguje to hneď, a doteraz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Gejza75 napsal:

Záloha sa dá urobiť. A áno, vieš to potom vrátiť späť. Kamarát má kúpeny model PRO, kde je už 200 kreditov. Tie sú míňané iba v prípade použitia APP, tzn. pvopred definované zmeny konfigurácie. Funguje to hneď, a doteraz. 

A nezůstane tam stejně "podpis" toho, kdo dělal změny? Tím jako nechci nikoho děsit, já si myslím, že když si někdo zapne zadní drl, nebo protoření ručiček určitě nemůže mít vliv na záruku, ale ten SFD unlock mám pocit že znamená, že tam je vidět co se udělalo za změnu a kdo ji udělal. Takže i když ji pak vrátím zpět, tak tam bude vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2022 na 13:49, Gejza75 napsal:

Všetko, čo sa dá meniť cez OBDeleven je napísane´v odkaze, ktorý som poskytol vyššie. VCDS to zatiaľ asi nevie.

To co jde přes OBDeleven je mi jasné, ale je to jen velmi malá část toho, co vše lze změnit či upravit s originální VW diagnostikou...

Předpokládám, že dostat se k VW manuálu bude asi složité.

Editováno: , autor: Tomas_cz1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 2. 2022 na 18:16, Gejza75 napsal:

Ahojte. Otestoval som OBDEleven s úspechom. Skúste pozrieť aplikácie na https://obdeleven.com/en/supported-vehicles kde je popis vecí, ktoré je možné urobiť pomocou OBDeleven. Otestované, ja som si aktivoval napr. VRS cocpit. Predtým som mal "až" dve varianty virtual cocpictu, dnes mám po aktivácii štyri. Som zvedavý, kedy bude možne odomknúť SFD aj v VCDS..

IMG_6791.jpeg

Ahoj, a ukazatele teploty oleje a výkonu fungují? Toto by se mi docela líbilo.

 

Jinak mám nějnovější VCDS a kódování se mi zdá aktivní. Jen jsem nezkoušel změny uložit. Chtěl jsem si zapnout teplotu oleje, ale uz byla aktivní.

Funguje to asi jen na tom RS kokpitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

50 minutes ago, kodlis said:

Ahoj, a ukazatele teploty oleje a výkonu fungují? Toto by se mi docela líbilo.

 

Jinak mám nějnovější VCDS a kódování se mi zdá aktivní. Jen jsem nezkoušel změny uložit. Chtěl jsem si zapnout teplotu oleje, ale uz byla aktivní.

Funguje to asi jen na tom RS kokpitu.

Samozrejme, funguje aj výkon, aj teplota oleja nad nejakú hodnotu, teraz neviem, či 60, alebo 70st.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Gejza75 napsal:

Samozrejme, funguje aj výkon, aj teplota oleja nad nejakú hodnotu, teraz neviem, či 60, alebo 70st.

Tak v únoru , když jsem četl tvůj příspěvek , šlo přes obedeleven udelat jen asi 15 věci tuším . - nyní máme duben a už jich je tam asi 33. Asi taky pořídim tu verzi pro iOS . 
 

kdyby někdo měl větší slevu než 5% co nabídnou stránky , tak za ni budu moc rad . (Ta 5% sleva je s kódem: OBD5) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gejza75

Ahoj, zkoušel si aktivovat Video in motion viz obrázek? 
jak to prosím funguje? Půjde přehrát přes CarPlay video třeba z YouTube? 
nebo jak toto muže na Octavii IV fungovat, když nemá slot na sd kartu?

moc díky za info či případnou radu, jak dostat do CarPlay přehrávání třeba YouTube , nebo ze souboru z iPhone 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 minutes ago, Lívyczech said:

@Gejza75

Ahoj, zkoušel si aktivovat Video in motion viz obrázek? 
jak to prosím funguje? Půjde přehrát přes CarPlay video třeba z YouTube? 
nebo jak toto muže na Octavii IV fungovat, když nemá slot na sd kartu?

moc díky za info či případnou radu, jak dostat do CarPlay přehrávání třeba YouTube , nebo ze souboru z iPhone 

Neviem Ti v tomto pomôcť, toto som neskúšal. Prišlo mi to nepotrebné. Neviem si predstaviť pozerať video (akékoľvek) počas jazdy autom. Preto som to neskúšal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Gejza75 napsal:

Neviem Ti v tomto pomôcť, toto som neskúšal. Prišlo mi to nepotrebné. Neviem si predstaviť pozerať video (akékoľvek) počas jazdy autom. Preto som to neskúšal.

To já samozřejmě taky ne, 

malé syn by to při jízdě do školky/ze školky ocenil a já taky , jelikož bych měl klid 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 4. 2022 na 15:48, Lívyczech napsal:

To já samozřejmě taky ne, 

malé syn by to při jízdě do školky/ze školky ocenil a já taky , jelikož bych měl klid 🤣

Ta fukce podle mě je, že se ti video nevypne za jízdy. Ale je už jedno jestli se video pouští z USB nebo telefonu z jakékoliv aplikace. Mám už OBDEleven objednany. Tak pak můžu dát vědět zda to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 minutes ago, kodlis said:

Ta fukce podle mě je, že se ti video nevypne za jízdy. Ale je už jedno jestli se video pouští z USB nebo telefonu z jakékoliv aplikace. Mám už OBDEleven objednany. Tak pak můžu dát vědět zda to funguje.

Super, určite to privítame ako informáciu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, kodlis napsal:

Ta fukce podle mě je, že se ti video nevypne za jízdy. Ale je už jedno jestli se video pouští z USB nebo telefonu z jakékoliv aplikace. Mám už OBDEleven objednany. Tak pak můžu dát vědět zda to funguje.

Jasnacka - tak moc díky - až budeš mít , zkus prosím i pustit nějaké video z aplikace YouTube z mobilu, jestli jede i obraz nebo jen zvuk 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, fabik263 napsal:

Možná blbej dotaz, ale když propojím telefon s infotainmentem přes kabel, přepnu se do režimu "Média" a zapnu v telefonu nějaké video na Youtube, tak to reálně přenáší i obraz do infotainmentu?

Prave že nepřenáší . Je to z bezpečnostních důvodu zablokované. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
1 hour ago, Lívyczech said:

Ahojte , tak mi přišel obdeleven, mám verzi pro , řidiči jednotku na čtu, záloha udělaná ALE: 

 

nemuzu vůbec nic aktivovat například svícení zadních světel a napíšeme to problém s SFD. 
nevite co stim ? 

D4505A29-87A8-4CD4-80C6-110D9F7A32F7.jpeg


Ja OBDEleven síce nemám, mal som ho požičaný, ale čo tak skúsiť trochu googliť?

 

https://m.youtube.com/watch?v=SGS6B4pk0Is

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto video jsem našel … vše jsem udělal a neslo to, tak jsem si říkal ze to zkusím až vysaju, umeju auto…. Pak jsem to zkusil znova a furt neslo….. 

 

ALE pak jsem narazil na informaci ze SFD unlock je na 90 minut a pak se to zamkne :-))). 
 

takze je zapotřebí zase skenovat řidiči jednotku, opravit závady a pak zase odemknout SFD přístup a vše jede . 

 

i tak moc díky  za rychle reakci 

Editováno: , autor: Lívyczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě by mě zajímalo jestli někdo má zkušenost s tím  “dlouhým kódováním” - tam se toho dá vymyslet když na to koukám: vypínání start stop třeba tam je, nebo změna frekvence a výkonu cantonu a přijde mi to jako “vylepšena verze aplikace VCDS” ….. ale to je potřeba ještě Googlit než do toho bez návodu hrabat - zatím jen hotové aplikace jsou good , mužů jen doporučit , 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to long coding, do toho bych se asi bez nějakých znalostí, nebo detailního návodu sám nepouštěl :) Leda vím, že je přes to celkem easy odemknutí všech barev ambientního osvětlení. Mám taky v plánu OBD11 Pro si koupit, tak je fajn, že ty aplikace fungují. Určitě budou časem přibývat další.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...