Přejít na obsah

Motor 2.0 TDI 147 kW


Delphin

Doporučené příspěvky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 2 měsíce později...

Taky dolívám častěji, než u předchozího 140kW motoru. Momentálně jsem na tom takto:

Olej (0,6 l po signálu, ujeto 6308 km)
Olej (0,5 l po signálu, ujeto 4871 km)
Olej (0,55 l u dolní rysky, ujeto cca 3900 km)
Olej (0,45 l u dolní rysky, ujeto cca 4600 km)
Olej (0,75 l po signálu, ujeto 5492 km)
Olej (0,25 - 0,3  l u dolní rysky, ujeto 8754 km)
Olej (1 l po signálu, ujeto 2309 km)
Olej (0,5 l u dolní rysky, ujeto 8060 km)
Olej (0,5 l po signálu, ujeto 6979 km)

 

Je hodně znát, když auto hodně honím po dálnici nebo styl brzda - plyn a klidná jízda. Ne vždycky jsem dolíval až po horní rysku, dřív jsem byl zvyklý, že mezi dolní a horní ryskou je právě cca 0,5 l. 

Editováno: , autor: Delphin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že peniaze neriešis. 

Kup si poriadny olej, top v norme 507.00 je Ravenol VMP. 

Mám s ním dobrú skúsenosť co sa týka spotreby oleja. 

Je to iný olej ako Shell, Mobil atď. ma najväčší podiel PAO na trhu. 

5l kúpiš v akcii za 44,9 a 1l fľaše za 10,9, ináč ide po 70e 5l a 16e/1l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dfga pri tom dolievani jedneho litra to musi byt takmer jedno co tam lejem, v tom zvysku sa to strati, a nosit si olej na kompletnu vymenu do skodovky sa mi nechce... uz som na to stary.

Peniaze neriesim, ale ked si na OMV chceli vypytat nejakych 25euro za 1liter 507.00, tak som sa na to vykaslal a objednal nejaky Castrol cez olejpostu, z principu.

Ale dakujem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Deliberator: Já byl zvyklý, že dolní - horní ryska bylo u OIII právě kolem 0,5 - 0,6 l, takže jsem automaticky doléval stejně. Na 1 l jsem si ještě netroufl. Teď je auto na servisu po 60000 km, tak příští dolití zkusím celou lahev.

Jinak na 1 nádrž AdBlue najedu přes 12000 km, tankuju hned po signálu. Teď jsem jezdil s lehkou nohou a najel jsem dokonce 17347 km a ještě 1000 km dojezd zbýval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Prodával jsem Octavii TDI 81kw s najetými 450 tis. km a nikdy jsem tam žádný olej dolévat nemusel. U Rapidu s TSI motorem po 9 letech vlastnictví také ne. Pokud půjdu do auta za 1,2mil., tak opravdu nehodlám přistoupit na to, že se vrátím do doby Škody 110L a budu sebou vozit olej.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 1. 6. 2022 na 15:56, Mariacek napsal:

Prodával jsem Octavii TDI 81kw s najetými 450 tis. km a nikdy jsem tam žádný olej dolévat nemusel. U Rapidu s TSI motorem po 9 letech vlastnictví také ne. Pokud půjdu do auta za 1,2mil., tak opravdu nehodlám přistoupit na to, že se vrátím do doby Škody 110L a budu sebou vozit olej.

 

Právě Octa 81kw bylo první auto, kde jsem co výměnu (po15 000) pravidelně doléval po litru. I v manuálu bylo napsáno, že je to v normě. Z plejády dvoulitrů, co jsem jezdil se dolévalo snad všude. Vyjímkou byla 1,6tdi v O3, ale to zase byla tragédie s výkonem i po chipu. Hlavně ta 5° skříň. U EVO 147kw  jsem dolil do první výměny 1l. Výměny dělám po 15 000. Teď mám najeto 55 000 a kromě toho prvního dolití už ani kapka. ...zatím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 6. 2022 na 15:56, Mariacek napsal:

Prodával jsem Octavii TDI 81kw s najetými 450 tis. km a nikdy jsem tam žádný olej dolévat nemusel. U Rapidu s TSI motorem po 9 letech vlastnictví také ne. Pokud půjdu do auta za 1,2mil., tak opravdu nehodlám přistoupit na to, že se vrátím do doby Škody 110L a budu sebou vozit olej.

 

Nevím tedy jak bys na odlévání oleje nepřistoupil. Když motor olej žere, tak ho doleju. Ty jsi takový tvrďák, že bys jezdil třeba 2 cm pod spodní ryskou na olejové měrce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba teď před dovolenýma právě litrovku do kufru koupil. Hlavně proto, abych nemusel případně v zahraničí shánět na benzinkách olej VW508/509 a platit za něj 2x tolik co u nás. A pokud mi auto pípne, že chce dolit, tak prostě doliju, nevidím v tom nic špatného. To je přece normální ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...