Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

No jsem taky zvědavej, kdy mi ten "ležák" dodaj... :D Škoda, že neřekl nějaká čísla. Před koncem roku měli přes 30k nedodělaných aut a měli to dokončování... Docela by mě zajímalo, kolik toho dodělali, když hlásali, že se chtějí do konce roku dostat pod 20k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

...
Velké díky patří všem zaměstnancům, kteří se podíleli jak v minulém roce tak i v letošním roce v době odstávek na zpracovávání nedokončených vozů. Je to od nich obdivuhodný výkon, plán odpracování se přeplňuje a tak se daří dostávat rychleji naše vozy k zákazníkům.

...

Po delší odstávce a zpracování velkého množství rozpracovaných vozů se v novém roce poměrně dobře podařilo stabilizovat výrobu. Zrušených směn je méně než před koncem roku. Některé zrušené směny ale přesto jsou, ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 1. 2023 na 11:55, Pedro32 napsal:

No jsem taky zvědavej, kdy mi ten "ležák" dodaj... :D Škoda, že neřekl nějaká čísla. Před koncem roku měli přes 30k nedodělaných aut a měli to dokončování... Docela by mě zajímalo, kolik toho dodělali, když hlásali, že se chtějí do konce roku dostat pod 20k.

 

Jestli nerekl, tak to taky nemuzu rict, ale cil zvladli a ted je toho zase vyrazne min, ze uz se i zacinam bat, ze mi auto brzo dodaji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou pozitivní zprávy. Nebudu se ale předčasně radovat, aby mě ŠA zase nepřekvapila jako se už párkrát stalo. Vloni mi už pár termínů slibovali.

 

@HammanDodělávají to alespoň chronologicky, jak to dovezli na letiště, nebo zase jak se jim to hodí? Jaké máš vůbec důvody, že ti vyhovuje parking na odstavných plochách?

 

 

Editováno: , autor: Pedro32
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaky v tom je system netusim, ale kdyz jsem koukal naposledy, tak tam byl hodne rozptyl, tak to po sobe nebude, jinak ja O4 mam, tak kdybych tuhle prevzal rovnou na letnich, bude to idealni, ale to je az za moc dlouho, i kdyz ono kdyz bych prodejce poprosil, tak by to asi neprezouval (zkusim)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože mi byl smazán i příspěvek obsahující názor k tématu, tak ho znovu dopíšu :)

Ad. chronologické odbavování - podle mě to záleží na nasmluvněných kapacitách rozvozu z jednotlivých odstavných kapacit + pokud tam dovezou první várku a zaskládají ji dalšími padesáti, tak se k ní dostanou třeba až na závěr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@crossMá to logiku, už vidím , jak se přeskupuje dalších 50 vozů kvůli tomu, aby se pár dalších, co by měly být v pořadí na dodělání  vytáhlo ven a pak těch 50 se zase dávalo zpět na další čekání.  To by bylo takové to "škatulata hejbejte se......"

Nebo že by do jednoho rohu letiště dávali vozy s chybějícími čipy, do druhého rohu letiště vozy s chybějícími zpětnými kamerami, do třetího rohu vozy s chybějícími dveřními výplněmi,  atp.....? Podle pořadí objednávek a výroby asi těžko, to na každém takovém voze chybí něco jiného a opět by  škatulata.......

 

PS: Zlaté to čekání a fronty na zápis k pořadí na Favorita, které jsem osobně taktéž zažil, ale člověk aspoň věděl, že když už byl zapsaný, tak si mohl odvodit, kdy na něj přibližně  dojde řada.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi na druhou stranu nějaké to rozdělování, jak píšeš, dává smysl. Ale ono to ve skutečnosti bude tak složité, že to možná fakt jen skládají tak, jak to vozí (popř. jestli např. to není stylem - chybí kamery - odstavná plocha A, chybí výplně, odstavná plocha B, ...).

Nicméně já jsem už u Škody k jakémukoliv tvoření "spravedlivého" pořadí skeptický :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Spravedlivé pořadí " tam je sprosté slovo.

 

Každý si tady můžeme říct své teorie, ale nikdo nám nic nepotvrdí. Já bych si zase představoval, že to skládají ve stylu - zleva do prava a pak to stejným směrem odbavujou při kompletaci. Tím by udrželi tu chronologii a nemuseli se drápat někam doprostřed, ale těžko říct no.

 

Pokud se mi čekání překlene do února, tak zase začnu prudit dealera i přímo škodovku přes ten jejich zákaznický mail...

Editováno: , autor: Pedro32
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes po dlouhém telefonátu s dealerem, mám slíbeno prý na "2000 % " že auto dostanu v březnu. To je paráda pokud to bude pravda ale i tak to bude v březnu 17 měsíc od objednání což je hrůůůza a děs. Tak snad to klapne, akorát mě štve že dnes bych tu konfiguraci měl úplně jinou, před rokem a půl to nenabízelo věci které bych tam dnes dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou jistotou sám nevím ale chtěl jsem dnes odstoupit od smlouvy protože jsem si našel pěkného Karoqa a prej to jde zjistit jak na tom jsme a ejhle. Asi bych si tam dnes dal ještě top led zadní světla a teď si nepamatuji ale žiju v domění že to tam mám a to je virtualní pedál. Ale když dnes koukán na výbavu Style k tomu style plus a další drobnosti tak by mi to dnes stačilo. Co mě třeba zaráží tak dnes v konfigu při výběru kol , tak je větší výběr disků ve Stylu než u Spotlinu, tam to nabízí jeden typ. Jinak ještě nevíte někdo jestli mají problémy se softwarem i jiné modely než Octávia? Já dnes slyšel o kamaráda že mu odvezli na přehráni Kodiaq.

Editováno: , autor: Murphy1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi dealer potvrdil to co tady jeden kolega psal výše že auto když funguje na 100% (nešťourat do toho) tak NEAKTUALIZUJÍ  softaware, prý to u svých Octavek nedělají a mají prej klid. Ale nechápu jak to takhle chtějí dělat a vydržet, za jakou dobu bude klid a nebudeme se bát stáhnou upgrade??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No možná to jde přeskakovat u těch malých aktualizací, ale pokud Škodovka zavelí, že musí být nějaká  velká aktualizace v servisu, tak to prý autorizovanej servis musí udělat i v případě, že jdeš k nim jenom přezout (nesmí auto bez té aktualizace pustit). ŠA by si na ně pak došlápla. To je info z videa od Vaculíka.

 

To odstoupení od smlouvy… Já ani na tom papíru od dealera nemám dobu/termín dodání napsaný. Asi nějaká jejich ochrana. :D Při mém štěstí bych odstoupil a za týden by to přišlo a prodali to hned dráž. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Murphy1 Dealer možná myslel, abys objednal už další Octavku, abys ji měl už za těch 4 - 5 let.

@Pedro32 Fakt? Zvláštní, já tam mám myslím 1. 1. 2024. Nechce se mi to hledat, ale mám neaktualizovanou smlouvu od doby, kdy byly dodací lhůty ještě normální. Mám pocit, že se to váže na dobu od objednání. Schválně to zkus zrušit, tvůj termín ti kdyžtak pohlídám :D

Editováno: , autor: cross
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...