Přejít na obsah

Olej do 1.2HTP


Kokeš

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Chci koupit Shell Helix Ultra 5-40 a narazil jsem na tento:

http://www.bonatrade.cz/shell-helix-ultra-5w-40-5l/

a tento:

http://www.bonatrade.cz/shell-helix-ultra-5w-40-4l/

 

koukal jsem, že kromě obsahu má každý jinou normu.

 

Jsou to tedy oba shodné oleje nebo je to každý jiný?

 

Děkuji za zřejmě hloupý dotaz, ale budu kupovat 6l pro dvě fabie a nerad bych míchal 2 různé oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite je to zhodný olej. Ten e-shop v tom má bordel. Dokonca Helix HX8 je podľa ľudí z jaknaauto.cz ten istý olej. Už mám aj inú skúsenosť s tým že Shell proste premenoval produkt  a zloženie sa nezmenilo. 

Inak dobrý výber, toto je asi jediná syntetika (PAO základ) ktorú Shell vyrába a nízka cena vyplýva asi z toho, že je to vo veľkom množstve. V Amerike sa predáva pod značkou Pennzoil Ultra znova to isté. 

Keď sa dívam na tom e-shope do kolonky Norma nižšie, u oboch sú MB 229.5, FIAT 9.55535-Z2 a Porsche A40. Všetko normy pre vysoké výkony, takže myslím že bude vhodný aj pre jazdy maximálkou po nemeckej diaľnici v tropickom počasí, rozhodne lepšie pre HTP než nejaká 5W-50. Súčasne vyzerá byť vhodný pre nízke teploty. 

Niečo podobné sa dá zohnať aj od výrobcov Mobil, Motul, Total, Amsoil, Fuchs a Luqui-Moly. 

Pre bežné jazdenie vlastne stačí aj lacnejší olej - stačí že plní normu VW. Toto je jeden z tých lepších.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

3 litry. Vypustit lehce ... za pomocí 6 imbusu pro výpustní šroub na vaně a alespoň sikovek na povolení plastového cylindru pro filtr. Zahřátý motor, nějakou vaničku na vyjetý olej, ten pak dáš do prázdných flašek a můžeš odnést do sběrného dvoru (v každé obci) jako nebezpečný odpad

 

nejezdím kvůli tomu do servisu už léta (co mi zkončila záruka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kvôli olejovému filtru kupoval kľúč 36 - nič iné dosť veľké som nemal :-) Potom je dobré trochu oleja naliať do toho nového filtra, nech zbytočne necvakajú hydroštely po naštartovaní. Na vypustenie oleja som mal z Bauhausu takú nádobu na miešanie farieb ktorá sa uzatvára plastovým deklom. Je trochu vyššia, ale stačila aj na viac vypustení oleja a v nej som to rovno niesol do zberne odpadov. Je výhoda to meniť doma - v servise sa im nechce dlho zahrievať motor ani dlho čakať kým to poriadne vykvapká z vane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Prave mi prisli vysledky analyzy oleja od http://www.blackstone-labs.com/

Dost to trvalo, vzorku som poslal ako normalny balik do USA. Cena analyzy 25 USD,

postovne by bolo v prepocte cca 12 USD.

Takze stale lepsia cena nez co som nasiel "u nas". V Europe som to teda s podobnymi

firmami uplne vzdal.

 

Je to sikovna vec ked chce clovek vediet ci olej nemeni zbytocne casto alebo naopak ho nechava prilis dlho.

Tiez sa da vcas odhalit zacinajuca zavada, alebo ak by bol olej nejaky nevhodny/menej kvalitny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzial, toto nebolo HTP ale 2.0 JTDm.

 

Dost ma zaujimalo ci nebude nafta v oleji (DPF), jak si vylozit ze sa rano ozyva turbo

a celkovo ci 19tisic na ten olej uz nie je moc.

Vsetko bolo OK - opotrebenie v norme, karbonu malo, palivo prakticky ziadne,

len TBN namerali 3.1 To uz je podla mna dost malo.

Vymena po 15t teda bude pre ten diesel OK. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj mna to teda zaujima. Fabiu uz moc nepouzivam - je v rodine a obcas mozno budem robit aj udrzbu. Ale olej po normalnom jazdeni ma nezaujima az tak ako ked to dostava zabrat.

Na "slusne" jazdenie uz nejaka analyza bola - este spolu s Octaviou 1.8T

 

Pekne by sa dali overit tie "zarucene" rady ako 5W-30 je prilis malo, jak tam olej strasne degraduje a vytvara karbon, pripadne by asi slo overit tie udajne piliny z katalyzatora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pred rokom som menil olej na fabii HTP 1.2, 12V 47kw AZQ r.v. 2004. Dopredu som si to nastudoval a podla dielenskej prirucky som utiahol vypustnu skrutku na 40Nm. Teraz sa chystam menit olej znova a dostal som sa dielenskej prirucke (novsia verzia), kde je uvedeny utahovaci moment 30Nm pre ten isty motor. Teraz neviem, ci som pred rokom to neutiahol velmi silno a ci nahodou nestrhnem zavit na olejovej vani.

Ako to vlastne je? Myslite, ze nebude problem povolit a dat novu skrutku? A aky ma byt vlastne ten utahovaci moment? ... som z toho trochu zmateny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Presne tak.

To rozdelenie na polo-, syntetiku atd je uz trochu zastarale. Oleje sice mozu mat rozny zaklad, ale vzdy sa mozu zmiesat. 

V tomto pripade je to jedno, je tam vyjazdeny olej a ten ma vzdycky horsie vlastnosti nez to najlacnejsie co sa da zohnat. 

Pouzi proste nejaky olej ktory plni normu a nic sa tym neskazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim.

Viete niekto odhadnu jak moc sa zmeni teplota oleja pri nezmenenej jazde v zime a v lete?

Je jedno na akom aute. Komu to ukazuje v maxidote, vie to casom odsledovat.

Jasne ze ked ma vzduch touto dobou nejakych 8 stupnov, bude olej chladnejsi nez ked je 30

stupnov v lete, otazka je o kolko to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau, ja jen o te vymene oleje- rekl bych, že jen vyměnit olej po 15t km je malo.. ja jedu do servisu, necham vymenit olej a necham udelat celkovou kontrolu auta, vycistit zadní bubny, kontrola brzd, naprav atd atd.. trva to cca 2 hodiny a zase taková položka v rozpočtu to není..a mám jakousi jistotu, že je auto OK a nevyplivně mi někde po cestě... ale samo každého věc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...