Přejít na obsah

Jaký olej do 1.2 TSI (výměna oleje a filtru)


voltys

Doporučené příspěvky

Nespekuluj nad "dá sehnat úplně jiná kvalita". V baleních je glajda s jejich specifikací  a nikdo nikoho nenutí to kupovat. A není ani třeba se ztrapňovat vožením vlastního oleje. Servis je "povinen" Ti nabídnout alternativu k nesouhlasu klienta s cenou dodaného oleje. Jen u LL je to složitější, ale i tady lze najít východisko. Jen otevřít tu věc pod nosem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci do toho TSIškářům moc mluvit, ale vidím tam nápis FORMULA. Já ve svém TDI, používám už poněkolikáté tenhle http://motofocus.cz/novinky/3565,q8-formula-vx-long-life-sae-5w30-novinka-v-sortimentu-top-oil, a motor si nestěžuje. Specifikaci VW má, tak čeho se bát.

A jak jsem už četl někde jinde, u takovýchto méně známých značek odpadá riziko napodobenin jako např. u CASTROLu.

 

Mě ta podobnost obalů napovídá, že tam nějaká domluva FORMULA/ŠKODA může být. Přesněji VWkoncern

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už len zistiť, že kto im tie oleje vyrába.

 

To by mě taky zajímalo. Kolegův syn pracoval dlouho v jednom fordím autorizáku a nikdo to tam nevěděl. A co si pamatuji, tak ceny těchto originálních olejů tam byly velmi příznivé, na rozdíl od škodovek...

Nechci do toho TSIškářům moc mluvit, ale vidím tam nápis FORMULA. Já ve svém TDI, používám už poněkolikáté tenhle http://motofocus.cz/novinky/3565,q8-formula-vx-long-life-sae-5w30-novinka-v-sortimentu-top-oil, a motor si nestěžuje. Specifikaci VW má, tak čeho se bát.

A jak jsem už četl někde jinde, u takovýchto méně známých značek odpadá riziko napodobenin jako např. u CASTROLu.

 

Mě ta podobnost obalů napovídá, že tam nějaká domluva FORMULA/ŠKODA může být. Přesněji VWkoncern

Formula E - to není olej do 1.2 TSI, měla to být jen úvaha, že snad ty oleje vyrábí stejná firma. Anebo možná jen používají stejnou pikslu. Tento olej od Fordu má výkonnostní klasifikaci ACEA A1/B1, což tuším s 1.2 TSI nejde dohromady. Ale to bude jistě lépe vědět e1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Formula E - to není olej do 1.2 TSI, měla to být jen úvaha, že snad ty oleje vyrábí stejná firma...

 

Jj měla to být jen úvaha a zaujalo mě to slovo Formula. Myslel jsem, že je to značka. Ale hledal jsem dál a zjistil, že značka mého oleje je Q8 a Formula je jen název. Takže moje úvaha asi byla špatná.

Tak se omlouvám.

 

Ale Q8 Formula VX LL 5W30, má taky specifikaci VW 502 00. Pro TSI. A bývají zajímavé ceny. http://www.olejecz.cz/q8-formula-vx-long-life-5w30-(1l) http://www.olejecz.cz/q8-formula-vx-long-life-5w30-(4l)

 

Tak odkazy nefungují. Tak aspoň takhle . Za 1L chtějí 165Kč, za 4L 617Kč.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5W-40 není výkonová specifikace

 

Olej s výkonovou specifikací VW 505.01 nemůže být špatný olej.

A tvrdil som ja niekde že SAE viskozitná trieda je výkonnostná špecifikácia? Olej to bude použiteľný, ale nečakal by som žiaden zázrak. Pravdepodobne to bude najlacnejší olej ktorý ktorý plní uvedené špecifikácie, len je prebalený do iných obalov. A ako to tu už odznelo, dávať 13 za hocjakú 5W-40-ku je blbosť, lebo za tie prachy už môžeš kúppiť aj Millers Oils a podobné prémiové značky olejov.

 

 

Tento olej od Fordu má výkonnostní klasifikaci ACEA A1/B1, což tuším s 1.2 TSI nejde dohromady. Ale to bude jistě lépe vědět e1.

 

ACEA A1/B1/A5/B5 sa smie dávať iba do motorov kde to je povolené. ACEA A1/B1 triedy a zároveň schválenia VW som doteraz na žiadnom oleji súčasne nevidel, takže asi sa navzájom vylučujú, a A5/B5 je tiež špeciálna rarita, majú ju iba LL oleje 0W-30 so schválením VW 506.01. Takže zhrnuto, podčiarknuto, do 1.2 TSI oleje ACEA A1/B1/A5/B5 nesmú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Vhodných olejov sú desiatky, skús najprv napísať že kde a v akom režime jazdíš.
Ja mám zatiaľ dobrú skúsenosť s olejmi 0W-30 a 0W-40 ktoré majú lepšie základové oleje. Samozrejme všetky sú so schválením VW 502.00.
Druhou možnosťou je ísť do LL oleja so schválením VW 504.00 a meniť ho skôr. Tým tiež nič nepokazíš.

 

Mne osobne sú od výrobcov olejov sympatické značky Millers Oils, Mobil a Motul.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím kolik máš najeto, ale lil bych tam to, co se tam lilo doteď, když tam dáš "řidší" olej, může ho začít žrát...

 

Jinak osobně mi přijde do TSI motoru nejlepší volba LL olej a 1x ročně měnit a klidně ten Castrol

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chceš 5W-40-ku tak je škoda dávať otázku. Ak sa nebudeme baviť o Millers Oils EE 5W-40 (tento ti fakt doporučujem, špičkový olej), tak všetky 5W-40-ky s potrebným VW schválením sú +/- rovnaké, priemerné, hydrokrakované oleje, a je úplne jedno ktorý do auta naleješ. Môžeš vyberať maximálne podľa ACEA tried a vyhnúť sa tým ktoré sú ACEA C2, C3 a brať iba tie, ktoré sú iba ACEA A3/B4, prípadne ACEA C3-10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já sem měl doteď HTP..tam mě dávali shell 10w40...jezdil sem na servisní prohlídku ročně..najel sem v průměru kolem 8 000 km...teď mám TSI měsíc..je tam interval na 2 roky...když jsem auto koupil jako roční mělo 20 000..jel jsem tedy na výměnu a servis po roce...a asi u těch 2 let zůstanu..protože najedu za ty dva roky kolem těch 16 000km....no i když teď za 3 týdny 1800km ....dali mě tam castrol 5w30..jezdím každej rok do chorvatska..letos 2x..a spíš jezdím výlety...takže myslím že ty 2 roky budou v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...