Přejít na obsah

Benzin v oleji 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

Podľa toho čo vieme, môžeš teraz zájsť do servisu a ihneď odstúpiť od zmluvy (a to si nechaj aj podpísať, alebo tam príď so svedkom, najlepšie nie rodinným príslušníkom), prípadne to podaj expresne doporučenou poštou.
Jediná vec, ktorá tu môže robiť problém, je to, že vlastne nie si majiteľom auta, lebo ho máš na leasing. V takomto prípade je vlastníkom auta leasingová spoločnosť a nemusia platiť tie záručné podmienky ktoré ti garantuje zákon vrámci občianského zákonníka a vec sa rieši podľa obchodného zákonníka, ktorý sa v niektorých bodoch líši. Určite by som toto napred konzultoval s obchodnou inšpekciou, leasingovou spoločnosťou, alebo niekym kto je v tvojom prípade relevantný, alebo zainteresovaný. Držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto mám od škofinu, ale na spotř. úvěr tzn. že majitel jsem já a tím pádem by to měl řešit občanský zákoník. Škofin už jsem oslovil, čekám na odpověď. Četl jsem něco ohledně spotřebitelských úvěru vázaných na zboží a němel by to být problém. Jediné co mě ještě trápí, že ten reklamační protokol je vlastně zákázka servisu kde je zaškrtnuto, že se jedná o záruční opravu. Tak nevím zda je to to samé. Zítra mám schůzku s advokátem, tak snad se dozvím podrobnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak si v TP zapísaný ako majiteľ, tak by nemal byť žiaden problém. To že máš na auto spotrebák je iná vec. Po vrátení peňazí sa akurát dohodneš so škofinom, že ako budeš ďalej splácať. Pravdepodobne splatíš zvyšnú časť úveru a bude vybavené.
Potom ti neostáva nič iné, len rozmýšľať, že aké auto kúpiš. Hľadať náhradu namiesto Roomstra nebude ľahké. Jedine že by si kúpil iného Roomstra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem u advokáta a bohužel touhle cestou nemám vůbec chodit. Dal jsem podobný dotaz i na dtest a odpověděli mě úplně stejně. I když je papírově vše na mé straně a jsem vlastně v právu, prodejce nebo přímo škodovka by 100% vyvolala soudní spor a začalo by hlavně dokazování, že těch 30 dnů je sice uvedeno na papíře, ale že mají záznamy o tom, že jsem běhěm reklamace auto používal taky, že ho po celou dobu reklamace neměli v držení, že jsem první váhouvou zkoušku dělal já atd. Sice to bylo vše na jejich přání a já jsem si nic nenutil a nic nepodepisoval, ale určitě mají takové právníky, které by mě to na základě svědectví, kamerové záznamu v servisu a telefonátů omlátili o hlavu. Takže by to bylo 50 na 50 a mohlo by se to táhnout pěkně dlouho a určiě by to nezůstalo jen u nějakého okresního soudu. A 100% by nejdřívě po mé žádosti žádali předmět smlouvy, protože jinak je žádost k ničemu, ale v tu chvíli by okamžitě začal soud. Takže bych taky mohl bejt bez auta roky. Sice tuto variantu o odstoupení nemám úplně schazovat ze stolu, ale pokud k ní přistoupím tak jedině až doopravdy s nima nebude žádná řeč.

Doporučil mě vyčkat na ukončení reklamace, dělat vše jak řeknou i když se mě to nelíbí a na konci si vyžádat kompletní dokumentaci s výsledkem reklamace. V případě že to dopadne pro mě blbě, oslovit doporučně zákaznickou linku škodovky a kopii zaslat servisu se stížností a žádat opravu nejlépe o výměnu motoru do 10 dní. S tím, že pokud k tomu nedojde, tak oslovím soudního znalce v oboru. Nakonec si advokát problém prostudoval (ukazoval jsem mu i doklad o váhové zkoušce) a i když není odborník tak v tomhle případě je reklamace oprávněná a musí dojít k nápravě. Dokonce mě poradil, že by možná bylo i lepší v tomhle případě, když už žádat o odstoupení od smlouvy tak jedině, že závada je takového charakteru, která neumožňuje provoz vozidla. Což zde asi bude, ale to už záleží pak na vyjádření soudního znalce. Určitě se toho nemám bát, ten první doklad o váhové zkoušce je prostě nezpochybnitelný a soudní znalec ho určitě prohlásí za likvidační k mototu....uff něco na moje nervy :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto má teď servis, jezdí tu druhou váhovou zkoušku podle režimu co určila škodovka. Za dva dny se mě ozvou. Už teď mě je, ale jasné, že tímhle nic nezjistí (a vsadím boty, že poslední kilometry se najedou na dálnici) a začne ten správnej kolotoč :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasna konstrukčni chyba motoru,Škodovka o ni musi vědět.Neni to prvni případ a oni dělaji jakože nic.Hmm tak to je od nich super jednani..Už jsi tam měl davno mit novy motor,ale oni budou zkoušet co zakazník vydrži,je to fialovy hnus..Držím palce at ti to dobře dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že nemáš v aute GPS monitorovacie zariadenie, aby sme vedeli, že v akom režime to odjazdia.

 

Inak ak prvá váhová skúška dala výsledok, že s tým motorom sú problémy, a teraz na tej druhej bude všetko v poriadku, tak čo ďalej? Stále to sú dva rozdielne výsledky, ale ktorý je relevantná. Ich, alebo ten tvoj, ktorá váhová skúška reálne odzrkadľuje používanie tvojho auta? Nejak si nedokážem predstaviť, že by po tej prvej, keď je čierne na bielom, že pribúda benzín do oleja vydali stanovisko, že "chyba sa neprejavila". Je to úplne na hlavu.

Každopádne, ak bude výsledok a ich stanovisko také, že všetko je v poriadku a nič nechcú meniť, tak im protokol nepodpisuj, a už vôbec nič neplať! Jednoducho s tým nesúhlasíš a začneš to riešiť inak. Ak v tom momente keď im to nepodpíšeš necúvnu, tak to ti neostáva nič iné, len vybaviť si znalca a následne doriešiť vec na základe tej prvej váhovej skúšky ktorú máš od nich zdokumentovanú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No upozorňovali mě u té první váhové zkoušky, že pokud nevyjde musím zaplatit olej a práci. U té co si dělají teď oni nic neříkali, takže uvidím až budou výsledky. Jinak pro zajímavost tady přikládám výřez ze zakázky jak vyšla ta první zkouška https://drive.google.com/file/d/0B-bHhnbm3dlVX0x6WTFUQnJ0LTg/view?usp=sharing

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď mě dostali úplně. Já myslel, že budou jezdit klasickou váhovou zkoušku, ale oni jezdili s tím olejem co v autě byl (takže i s tím půl litrem benzínu). Hladina klesla, protože prej dělali delší jízdy, samozřejmě i po dálnici. O kolik to ještě nevím. Takhle si to prej přáli ze škodovky. Výsledek jim teď musí napsat. Teď nevím jestli se mám smát nebo něco rozmlátit. Přijde mě, jak už tady někdo psal, že se snaží jak benzín s oleje dostat, než řešit jak se tam dostává :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tá tvoja posledná veta by bola moja odpoveď na ich "riešenie". Ty si tam totiž išiel reklamovať problém, že sa benzín dostáva do oleja, a chceš riešiť toto, a nie to, ako už následne ten benzín z oleja dostať preč.  Takže z tvojho pohľadu je reklamácia nevyriešená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď mě dostali úplně. Já myslel, že budou jezdit klasickou váhovou zkoušku, ale oni jezdili s tím olejem co v autě byl (takže i s tím půl litrem benzínu). Hladina klesla, protože prej dělali delší jízdy, samozřejmě i po dálnici. O kolik to ještě nevím. Takhle si to prej přáli ze škodovky. Výsledek jim teď musí napsat. Teď nevím jestli se mám smát nebo něco rozmlátit. Přijde mě, jak už tady někdo psal, že se snaží jak benzín s oleje dostat, než řešit jak se tam dostává :-(

Tak toto je dle mého celkem brutal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic prodávat nebudu a na krátký trasy nepřistoupím ;-) už tak mě to přijde ujetý. Pokud na to dojde, tak zřejmě mě soudní znalec nemine, argumentů mám snad dost a první váhová zkouška a jejich návod k autu mluví proti nim! V pondělí bych mohl vědět víc, tak zase napíšu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. víš co, prodej ten střed, člověk přijde v životě o dost věcí, ožel těch pár tisícovek, co na tom proděláš a kup si jiné auto.. to co ty popisuješ je běh na měsíce.. stojí ti to u auta typu roomster za to? Kup si 1,4 63kW a máš pokoj... nemusíš řešit 99% toho co u tsi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rok nové auto a kvůli problému, za který nemůžu, ho budu prodávat? Na autě nikde napsané není, že s ním nesmím jezdit couračky po městě. Ne, to ne. Vím, že by to bylo jednodušší koupit 1,4 16v a taky lituju, že jsem ji před rokem nevzal, ale to už je jedno. Tohle dotáhnu dokonce i když to nebude jednoduchý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím jediné krátké trasy, každej den do práce po rovince v klidku na spotrebu 12km tam a 12 zpět. Olej kontroluju a množství oleje mám od výměny k výměně stejnou. Najedu 12tis ročně. Rok 10/2010. Najeto 52tis jeden krát měněné rozvody. Já jsem s tímto motorem velice spokojen.

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...