Přejít na obsah

Benzin v oleji 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

To je snad az moc konspirativni teorie o přípravě ŠA k vyjádřením diktátu, na jaké trasy mas auto používat. To by byl zaver jak do Dikobrazu, motor TSI lze užívat pouze v režimu...., a nebo pouze za těchto podmínek...... :-)

Ale věřím ti, ze se jen tak nedas, držím palce.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som jazdil kratke trasy kazdy den. 5 km tam a 5 poobede nazad. Cez rok som najazdil cca 18. tis km. S olejom nebol nikdy problem. Auto bolo takisto 2013. Jazdil som par krat do mesiaca aj trasy okolo 100 km. Aj napriek tomu isiel room z domu, koli inym veciam ktore ma s..li viac.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, mám to nastudovaný :) Návod sice uvádí doporučení vyvarovat se jízd se studeným motorem do 4km, ale z důvodu spotřeby pohonných hmot ! Nikde také není uvedeno, že vozidlo není určeno k jízdám na krátkou vzdálenost z důvodu přibývání benzínu v motorovém oleji :) V návodu je také přímo uvedeno, vyhnout se hned po rozjezdu vysokým otáčkám motoru. Návod také přímo nabádá držet se doporučení, které uvádí displej. Návod nikde nepíše, že bych měl jednou za čas udělat delší vzdálenost, aby se benzín v oleji odpařil ;-) Toto vše je v rozporu s tím co mě v servisu tvrdí, že dělám blbě.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobně bych chtěl novej motor uplně. tak přes škofin se to dá taky vyřešit...

Dnes jsem dostal ze škofinu odpověď pokud bych chtěl odstoupit od smlouvy kvůli reklamaci. Sice tuhle variantu zatím dávám do pozadí, ale podělím se o info. Na tento případ nemají přímo postup, takže vše jde podle klasického postupu při odstoupení od smlouvy. Jenom pokutu za dřívější splacení, pokud bych doložil reklamac,i by mě odpustili. Háček je však v tom, že technický průkaz vrátí až bude vše uhrazeno, bez vyjímky. Takže kdybych toho chtěl využít, musel bych nejdřív vyřešit vše v servisu, kde po mě jistě budou chtít auto zpět se vším všudy, takže i s TP. A je tu začarovaný kruh (servis: vyplatíme až budeme mít kompletní zboží, škofin: vrátíme TP až zaplatíte jistinu)...takže opět bych se stal já ten kdo bude v prd.... i přesto, že jsem problém nezpůsobil. Možná by vše nakonec vyřešil servis, když mě vlastně škofin zařídili oni a vyrovnání by se uskutečnilo přes ně. Ale taky by mě mohli v celé situaci vymáchat . Hold riziko úvěru :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem tsi v červenci Loni..jako roční vůz..melo najete 20 000 ..hned jsem měnil olej ...zatim najete 7 ooo jak dlouhé tak krátké trasy i do Chorvatska..olej LL Pořád na max...jsem s motorem moc spokojenej a neměnil bych...

No na max ho mám taky (tj. ten zlom na měrce), on ten olej už pak dál zřejmě neleze, asi to jde ven odlučovačem oleje. Podobnou situaci mě popisoval i froggy, když řešil to samé. Ale prosím klid, nechci vyvolávat paniku, že je něco špatně...ten olej totiž páchne po benzínu dost výrazně ;-)

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě páchne taky...zrovna když jsem byl před 14 dnama na Pradědu a zpět..tzn. najel jsem 200km nic neubylo a nic nepřibylo a páchnul taky.. ve středu jsem najel asi 70km a kontrola před a po a taky nic neubylo a nepřibylo..a cítěl jsem taky ..a jak jsem byl v HR najel jsem 2500km a to taky hladina na max ...si říkal že máš hladinu pořád na max...tak to se ti neodpařuje ten benál pokud ti tam teče?..nebo ti tam teče tak moc že se ti nestačí odpařit? :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jezdím pořád po městě tak se drží na max. Pak jedna jízda do Prahy a zpět a jsem v půlce. Po cca 500km po městě jsem zase na max. tomu přesně odpovídá ten výsledek váhové zkoušky.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volali ze servisu, pane psali ze škodovky a motor je v pořádku  :kol-46:  Po prvotním rozčílení, jsem okamžitě požádal, že to chci na papíře s odůvodněním a se vším co dělali. Nakonec na to mám ze zákona nárok, když jsem to reklamoval. Takže zase museli napsat do škodovky a čekají na vyjádření. Garanční mě poradil obrátit se jedině na zákaznickou linku škodovky, oni mají svázané ruce. Stížnost na výsledek reklamace samozřejmě zašlu doporučeně na prodejce, to si musí oni nějak pořešit. Ale kluci co myslíte, mám zákaznickou linku kontaktovat meilem nebo taky doporučeně? Dopis s problémem a postupem už mám připravenej a ještě doložím ostatní doklady, ale chci, aby to fakt řešil někdo zodpovědnej a ne nějaká paní u klávesnice :kol-41:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To kdybych věděl, tak bych se na vše možná vyprdnul a čekal :kol-43: jenomže ten jejich přístup je takovej, že by mě možná i obvinili, že si to tam leju sám. Takže mě nezbývá než to dotáhnout do konce  :kol-143: ale radost z toho nemá a nervy na pochodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem koukal na olej. Po vydání ze servisu najeto cca 200km a olej opět na max. a smrad po benzínu. Upřímně nevím, co po nich mám teď v servisu vlastně chtít. Aby mě nastavili výměnný interval oleje po 500km? Nebo aby mě olej odsáli? Nebo znova problém reklamovat? Nebo mám přijmout radu, že jednou za čas musím auto protáhnout po dálnici, aby se nahromaděný benzín v oleji odpařil? To písemný vyjádření k reklamaci mě taky ještě nedali, asi ho vyrábějí na Jižním pólu :( ... zřejmě jsem ten soused na konci reklamy :)

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až to dosáhne asi 0,5 cm nad horní rysku tak tam znova zajeď a znovu reklamuj.Není jiná cesta,než otravovat ,případně pohrozit Černejma ovcema.Naposled plnili olej oni,tak ať si víčko třeba zaplombujou,kdyby zkoušely,že si to tam leješ sám,argument protáhnout po dálnici nemůže obstát,v návodu k autu se nic takového nepíše.

Další možnost je jezdit až do úplného vítězství,rozuměj zadření.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, diktovat ti trasy za účelem udržení životnosti nemůžou, s tím nepochodí. Takže asi čekat až se hladina dostane zle pře rysku, vše zadokumentovat a znova na ně. Nikdo si off. nedovolí říci, že je to OK stav, nebo ti říci projeď to po dálnici !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakmile se ti problém objeví znova, už jim tam dovez auto a s ním i dohodu o odstoupení od smlouvy z důvodu neopravitelné závady (pokud se závada projeví 3x, jedná se o neodstranitelnou vadu). 

 

Pokud na to nepřistoupí, informuj je, že se jim reklamace prodraží o náklady na soudního znalce, tvého právníka a soudní výlohy. 

Editováno: , autor: froggy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no.. ja bych se prestal divat na americke kriminalky... skodovka ma urcite svou skupinu pravniku, ktera Vas rychle vyvede z toho, ze budou neco vracet.. ono pokecat si o tom na foru a pak to resit v realu je  100 a 1... ale pripoustim, ze bych byl osobne nasrany doruda, pokud by neco takoveho potkalo me..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...