Přejít na obsah

Benzin v oleji 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Taky z toho nemám moc dobrej pocit. Kdybych to nesledoval tak by mě motor asi brzo překvapil. Teď jsem jen zvědavej co bude dál. Servis je ochotnej a vše se děje samozřejmě v rámci reklamace, ale řešení nechávají na škodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš snad víc než já... máš nárůst cca 1100 ml / 1000 km

 

A to znamená celkem těžký průser. Oslovil jsem několik výrobců olejů a u tohoto typu motoru nebylo přípustné ani procento benzinu v oleji. Ty budeš mít po 1000 km směs třicetiprocentní.  :kol-43:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze začátku byl nárůst pomalejší, bral jsem to jako vlastnost a daň za couračky. Ale jak jsem to pravidelně sledovat zjišťoval jsem zhoršení. Takže i když je to najednu stranu průser, jsem rád, že nakonec váhová zkouška takhle vyšla a nemusím už nikoho přesvědčovat o kolik hladina na měrce stoupá. Jinak co jsem v servisu postřehl, tak ten 0,5l byl u mě při váhové zkoušce přesně od poloviny šrafování po horní zlom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijeli se na to podívat z MB, dělali nějaké testovací jízdy s diagnostikou. Nic nezjistili a nařídili novou váhovou zkoušku, kterou musí dělat servis podle nějakýho režimu. Takže se obávám, že se bude jezdit pořád s teplým motorem, kdy se ten benzín naopak odpaří. Nakonec mě reknou, že nemám jezdit krátký trasy a prohlásí to za vlastnost motoru :-( uff to bude zajímavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec mě reknou, že nemám jezdit krátký trasy a prohlásí to za vlastnost motoru :-( uff to bude zajímavý.

 

V momente keď začnú viesť rozhovor týmto smerom, razantne zmeň tón, ktorým sa s nimi budeš rozprávať. Toto nech ani náhodou neskúšajú, lebo od toho momentu to môžu vysvetľovať aj obchodnej inšpekcii.

P.s.: Koľko máš ešte km/rokov do konca záruky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci prosím radu!!!

Protože jsem se tím nikdy nezabejval, myslel jsem, že lhůta 30 dní pro vyřízení reklamace se počítá až od uznání reklamace. Dneska jsem, ale zjistil, že je to od podání reklamace. Reklamaci jsem nahlásil a sepsal 1.12.2014. Mám o tom samozřejmě doklad. Teda kopii, originál má servis. Předběžný termín vyřízení je uveden 31.12.2014. Vše se protahuje díky tomu, že se komunikuje se škodovkou, a pak jsem dělal tu váhovou zkoušku + vánoce. Vše okolo reklamace je na základě telefonátů a ústní dohody s garančním technikem podle toho co chce servis. Na zakázce, ale o různých domluvách a požadavcích není ani slovo, pouze důvod reklamace a ten šílený výsledek váhové zkoušky + údaje servisu, datum podání, datum předběžného ukončení, číslo zakázky, podpis a razítko. Nechci se auta zbavovat, potřebuju ho a chci, aby se reklamace vyřešila, ale v případě, že by nešlo vše podle představ, myslíte, že už nyní je to na odstoupení od smlouvy? Datum už je překročen, ale nerad bych narazil na nějaký zádrhel a udělal ze sebe blbce. Jde mě o to, že když mě reknou, pane bohužel zamítnuto či vlastnost motoru, tak jestli jim za odměnu můžu rovnou předat žádost na odstoupení. Což mě trhá srdce, ale už mě pomalu dochází trpělivost.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročetl jsem si trochu zákony a zřejmě jsem asi v právu, jelikož v zákoně o ochraně spotřebitele v § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb se píše

 

"Prodávající nebo jím pověřený pracovník rozhodne o reklamaci ihned, ve složitých případech do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě. Marné uplynutí této lhůty se považuje za podstatné porušení smlouvy"

 

Takže teď jde jenom o to, co se skrývá pod pojmem "Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady" a taky "pokud se prodávající se spotřebitelem nedohodne na delší lhůtě"

 

To jsou místa, které by mohl prodejce napadnout. Na delší lhůtě jsem se s nikým nedohodl, v podstatě by o tom musel být písemný záznam. Auto mám nyní sice u sebe, ale jenom proto, že mě ho servis nechal. Já jsem si to nenutil. Vždy jenom zavolají a já auto přistavím a pak mě ho vrátí. Váhovou zkoušku jsem taky dělal já, ale nyní si žádají druhou váhovou zkoušku, kterou bude dělat servis dle jejich režimu. Záznam o tom ale nikde taky není. Vše je oficiálně vedeno na bázi oficiálního zakázkového listu o přijetí reklamace (popisoval jsem v minulém příspěvku).

 

Omlouvám se, že jsem trochu odskočil od tématu "benzín v oleji" ale můj problém z něho vzešel a než udělám nějakou blbost :) zajímal by mě váš názor, jestli mám touhle cestou vůbec uvažovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš reklamační protokol z 1.12.2014 od nich podepsanej a jinej si nepodepisoval s odpovědí na  vyřešenou reklamaci, tak auto už můžeš vracet pokud je v zákonné lhůtě 2 roky! měli by ti vrátit 100% částku.  pokud se budou cukat, tak si vem soudního znalce na tuhle problematiku, což můžeš už prakticky ted, protože ti nedali odpověd na vyřízení reklamace.

osobně bych auto vrátil a koupil jiný a rozhodně už ne 1.2 tsi :D

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych to nechat jako poslední možnost, za každou cenu nechci hnát něco do extrému. Když se mě, ale budou snažit argumentovat nesmyslama a reklamaci budou chtít zamítnout, určitě k tomu přistoupím. Co jsem tak nějak četl, tak pokud by mě reklamaci zamítli, tak jelikož už je překročená lhůta těch 30 dní a já se s nima písemě na ničem jiném nedomluvil, tak se to defakto pořád bere za porušení smlouvy a je důvod k odstoupení. Samozřejmě jde o to jaká je pak praxe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...