Přejít na obsah

Rozvody (řetězové) 1.2 TSI - hluk, problémy, výměna


taktik

Doporučené příspěvky

Jo mě to taky jednou za uherák udělá (1x-2x za měsíc) tak na 1s a to jezdím s autem každý den. Je to prostě vlastnost a dokud to nedělá 5s po nastartování tak se s tím ani nehodlám zabývat, mám najeto 44tis km. Pokud se to nějak výrazně nezačne zhoršovat vyměním ve 100tis rozvody tak jako tak a hotovo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím, že si akorát pletete zvuky. to nědělají rozvody, ale ta tyčka od turba, která je během startování volná a drnčí o krycí plech jak pominutá. vím přesně jak rachtá rozvoďák po startu, dělalo mně to občas na HTP, ale teď jsem to ještě neslyšel. a taky si myslím, že tyhle poslední 6V TSička jsou vychytaný a budou jednou oblíbený pro svou relativní spolehlivost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nemyslím si, to co ty popisuješ dělá v podstatě při každém startu, ale tohle jsou prostě rozvody "řechtá" to jak sviňa tak 1-2s. Vím, že ty jsi přesvědčen, že to je nejspolehlivější motor na světě že vše je vyřešeno a já tě při tom nechám (motor není jen o rozvodech). A pokud bude spolehlivější, tak jen z hlediska pohledu toho, že se vyrábějí čím dál větší sračky ( 3válce TDI, bude 1,0TSI atd), které budou ještě poruchovější než tento motor.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi to také udělá tak jednou - dvakrát do měsíce, max. ty 2 sekundy, takže to neřeším (najeto 31 000 km). Tyčka obtokového ventilu ta mi chrastí tak půl až minutu velmi pravidelně, vždy když motor nastartuje s vyššími otáčkami kvůli emisím.

Editováno: , autor: slapnahrabe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak jsem to myslel "relativně spolehlivej" vzhledem k tomu co se dělá teď a dělat se bude. hádat se s váma nebudu, pokud jste si jistí, že to dělá řetěz, protože to klidně dělat může. jenomže většina lidí, která si něco přečte o TSi a rozvodech na netu, je pak schopna každej zvuk co leze z pod kapoty přiškatulkovat právě řetězu, jenže jsou většinou na omylu. co mám já zkušenost s řetězovýma rozvodama a nápínákama, tak mně to drnčelo vždy, když byl olej skoro na výměnu. takže 10tis. po výměně jsem to neslyšel nikdy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na foru jsou různá videa s rachocením rozvodů u 1.2 TSI - a na YouTube jich je mraky. Ten zvuk je charakteristický a nezaměnitelný s tyčkou obtoku. Nechť si je tedy dotyčný najde a porovná. My tady těžko můžeme něco hodnotit, když to neslyšíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak dnes poprvé šel z mého motoru po startu cca 2 vteřiny zvuk jako když to ani není sofistikovaný motor ale hlomozící tank, jedoucí po dlažbě. Prostě zvuk chrastících rozvodů vlivem nenatlakovaného napínáku. Zvuk snad horší než lze slyšet ve videích na YouTube. Teplota byla kolem 16 st. Auto stálo celý týden a jen jsem před třemi dny krátce popojel cca 8 metrů z parkovacího místa o jedno vpřed. Motor jsem po tom sice nechal běžet ještě asi tak půl minuty na volnoběh, ale asi to nepomohlo.

Nutno říct, že při dalších startech při pojížďkách po městě se to už samozřejmě neopakovalo. Naschval to zkusím zítra ráno.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No před výměnou oleje jsem, ale měním po 10000 km.... Podle ŠA bych měl být teprve na začátku 2. 1/3 životnosti oleje u pevného intervalu, tak to by olej měl být ještě OK. Spíš to pročítám tomu popojetí. Příště budu tlačit, mám to mírně z kopce, akorát tentokrát jsem byl kolama opřenej o obrubník (máme ho jen 3cm vysokej, jak parkuju hodně nadoraz) , tak to nešlo.

Naštěstí jindy je zatím ticho po pěšině.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se pridavam k tem ktery zatim nic :) najeto skoro 30t KM, olej menen dvakrat po 14ti tis km, davam LL, a LL budu davat dal. Auto jezdi v podstate kazdy den 2x 12km. Bud to neslysim pres radio nebo to nedela :) V zime stalo v polokrytych garazich 15 dni v mnichove na letisti - nastartoval raz dva a zadne rachtani. Nevim cim to je asi nahoda :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se pridavam k tem ktery zatim nic :) najeto skoro 30t KM, olej menen dvakrat po 14ti tis km, davam LL, a LL budu davat dal. Auto jezdi v podstate kazdy den 2x 12km. Bud to neslysim pres radio nebo to nedela :) V zime stalo v polokrytych garazich 15 dni v mnichove na letisti - nastartoval raz dva a zadne rachtani. Nevim cim to je asi nahoda :)

denně 2x 12km a vše ok...tak to je na tsi super  :kol-47:  to já už bych za téhle konstalace, předchozího rooma tsi, utopil benzínem v oleji a díky tomu by řetěz šel asi brzo do kytek  :kol-43: ...ale vážně, skoro se mě nechce věřit, že to ten tvůj LL olej dává, ale zřejmě si trefil na dobrej kus :kol-28: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky nechápu podivení nad výdrží LL oleje když se mění 1x ročně/14tis, což je poloviční interval oproti tomu jak se má měnit :)

 

Já také jezdím 2x12km, ale zase o víkendu a občas v týdnu delší trasy a občas vyženu pavučiny. Olej měním po 12tis.

Benzín v oleji ani omylem necítím, množství oleje cajk, najeto 24tis za 14měsíců, každý druhý start něco zavrčí - tak na 1-2sec ( to udělalo i v salonu ). co to je nevím, ale dělají to všechny TSI...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benzím se do oleje dostává u každého motoru, smývají se stěny válců. No je pravda, že TSi na to asi trpějí více. to je problém pro ty co jezdí zejména krátké trasy se studeným motorem. Při vyšší zátěži a prohřátí motoru nebo při delší jízdě by se ten benzín měl z oleje odpařit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...