Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

V 20. 7. 2023 na 14:34, Radmen napsal:

Já jsem objednával (1.5 TSI DSG Liftback Style snad se vším co šlo kromě DCC) před lednovým "zdražením" - 18.1.2023, bylo mi slíbeno dodání na konci roku, konkrétněji výroba 46.-48. týden (druhá půlka listopadu), před týdnem jsem se ptal znovu a kupodivu posun na 39.-41. týden (přelom září/říjen).

Tak jsem si včera vyzvedl auto 🎉, objednával jsem viz citace.

Při předání jsem měl asi 1,5h instruktáž - většinu věcí už jsem měl nastudováno (za ten skoro rok čekání) a na cestu jsem vyrazil prakticky po tmě přes hustý pražský provoz (nejsem z Prahy). V kombinaci s novým moderním autem (přechod z Fabie 1) to bylo něco, ale za Kolínem už jsem jel celkem na pohodu (začínal jsem se sžívat s asistenty).
Mile mě překvapilo, že jsem neplatil za přezutí pneu, i když jsem je nebral od Škodovky. A jinak auto super, cesta 248 km, dojel jsem se spotřebou 5,6l o půl jedenácté večer 🙂

  • Líbí se mi 4
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, cross napsal:

Tak stále nic. Buď si na té výrobě dávají tak záležet nebo na mé Octávce trénují nováčky.

Ten trénink může být doslovný, ale nechci nikoho strašit.  Tedy ne trénink nováčků, ale trénink a kontrola, jak se kvalitně pracuje ve výrobě karosérií. Při mé nedávné návštěvě výrobní linky v MB  mně doslova vyrazilo dech počínání kontroly na svařovně a kompletaci karosérie. Namátkově se z linky stahují již skoro zkompletované holé karosérie  a ručními nástroji (majzlíky, kladiva, páčidla) se zkouší zda-li je karosérie dobře a kvalitně svařená, slepená, zkompletovaná. Samozřejmě, že při této kontrolní činnosti dochází k určitému poškození karosérie. Na můj dotaz, kde pak takovéto karosérie vyhazují bylo odpovězeno, že nikde. Karosérie se zase  ručně  rovná, lepí, svařuje a dává  se do původního stavu a pak jde na linku zpět do dokončení výroby vozu. Údajně je zajištěna 100% kvalita a funkčnost. Tak nevím, nechtěl bych mít takový vůz z výroby, i když v MB tvrdí, že vše je zajištěno. Ovšem to, že právě Vám dodaný vůz takto ve Škodovce zkoušeli, tak o tom se nikdo ze zákazníků nikdy nedoví......

PS. Při mé návštěvě zrovna zkoušeli tímto způsobem karosérii O IV.....

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 9. 2023 na 13:09, cross napsal:

Ideálně zrovna napadne 30 cm sněhu i na dálnici a budu objednávat znovu :D

Jen si tu něco ocituju. A asi není žádné překvapení, že i předání se mi odsunulo z tohoto týdne na příští :)

Týden to tam zřejmě jen stálo. Už jsem se i těšil, teď jsem zase ale jen frustrovaný a to už asi vydrží do toho předání, které chci mít spíš už jen z krku.

Editováno: , autor: cross
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ji včera dovezl domů. Ptal jsem se, jestli tam měl někoho déle čekajícího - tak jeden prý asi 21 měsíců. Já to mám od objednání do předání 17 měsíců a 9 dní.

Btw. dle nějakých diskuzí jsem čekal, že na zadním nárazníku budou nově otvory pro odtok vody - žádné tam nemám (jestli mají být tedy "provrtané" v nárazníku).

Jinak poprvé v životě jsem řídil automat. Asi 2x jsem sáhl do prázdna po páce, 3x po spojce. Domů to bylo 350 km.

 

P.S. Poprvé za asi 15 let ježdění se mi stalo (po pár kilometrech jízdy), že mě na dálnici trefil led z jiného auta (střecha dodávky) 🤦‍♂️

 

Protože tu @JohnyT87 píše o fotku, tak přikládám - ale není tam nic speciálního, tak není se na co dívat :D

 

Btw #2. Tipuju, že tímhle toto téma umře :D

Obrázek WhatsApp, 2023-12-06 v 12.42.33_a7317d35.jpg

Editováno: , autor: cross
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...