Přejít na obsah

Octavia s 380.000km


hormacher

Doporučené příspěvky

Mno ja osobne mam na aute skoro 250.000 a motor mi jde lip nez kdejakymu 100.000 km motoru. Tlaky na vsech valcich jsou jak u noveho motoru. Tenhle motor bez problemu zvlada 600.000 km a vice. Sice ty kilometry uz jsou takove hranicni pro spoustu jinych dilu, ale motoru bych se zase tak dramaticky nebal. A vzdycky se da sehnat jiny do Octavie do 12.000,- takze bych to kdyz uz bychmel strach se snazil za levno koupit a pak treba vymenit motor. Ale i tak bych se s tim ani nebal moc jezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno ja osobne mam na aute skoro 250.000 a motor mi jde lip nez kdejakymu 100.000 km motoru. Tlaky na vsech valcich jsou jak u noveho motoru. Tenhle motor bez problemu zvlada 600.000 km a vice. Sice ty kilometry uz jsou takove hranicni pro spoustu jinych dilu, ale motoru bych se zase tak dramaticky nebal. A vzdycky se da sehnat jiny do Octavie do 12.000,- takze bych to kdyz uz bychmel strach se snazil za levno koupit a pak treba vymenit motor. Ale i tak bych se s tim ani nebal moc jezdit.

Maš pravdu . Na naší te 81 kW co je v avataru je najeto 296 000 a motor jede jak zn praku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu poopravím jeden z přízpěvků, byla zde někde octa, která zdechla v 637tkm, a to jen díky zanedbaným rozvodům. Polovina z těch co tady řvou, že by to nekoupili si ve skutečnosti takovou koupili jen o tom neví. Tož tak. A dali za to rozhodně víc jak za ni dáš asi ty. Jak tady bylo uvedeno, záleží na stavu.

...proto taky nakupuji u odborníků - tzn. v mém případě auta z rodiny. Vím že jsou kilometry skutečné, jak s tím autem bylo ježděno a co se s ním za tu dobu dělo, včetně projevených závad. Každý to štěstí rozvětvený rodiny a "bohatého vozového parku" nemá, ale jak už jsem psal, nejde jen o motor. Do takovýho auta, který může bejt zanedbaný a jen na oko upravený, může nasypat vbrzku dalších 50 a víc litrů.

Pro příklad stačí výměny kolem náprav, turbo nebo kompresor klimy, spojka, převodovka....takové ty provozní věci ;)

Jestli měl původní majitel auto rád a byl jediným provozovatelem, pak může být. Mě teď jako odstrašující příklad sllouží 2,5 měsíce užívání mýho Renaultu jako služebního vozu a z pěkného zachovalého auta byl rázem kojtener, kdyby ho takhle provozovali 2 roky, tak je to auto na odpis..... :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj nebál bych se těch kilometrů,určo tam taky odpovídá cena. Aspoň víš do čeho jdeš. Údaj na tacho mě nezajímá bo mu nevěřím zvlášť když na TDI starým 8let je 120tkm. Nechci se dotknout těch co mají svoje km jistý ale je to tak. Sám jsem koupil G4 opravdu v top stavu na tacho 134tkm r.v.99 z německa. Po vyčtení z jednotky je tam 244000km no apoň jsem si spočítal kdy měnit rozvody protože nějakej amatér co stahoval km nebyl moc důkladnej a já když jsem po koupi sundal horní plastový kryt motoru tak na krytu rozvoudu bylo červenou barvou psáno výměna při 166000km :) a to mě vedlo ke zjištění kilometrů. Musím popravdě říct že mi to neva aspoň vím na čem jsem s autem jsem spoky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám svou zkušenost. Máme ve firmě Octu 1,9 TDi 81kW, donedávna ježděnou jedním řidičem. Dnes má 490tis a než s ní začal jezdit kdo má ruky a nohy, byla velmi dobrá. Jak vzhledově, tak motoricky-to je i teď, ale už jí přibylo pár šrámů. Každopádně se jí věnoval dle mého názoru nadstandardní servis. Já osobně bych koupil, kdybych to auto znal. Jinak asi ne. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj strejda mi také nabízel Oktu 1.8T s 400.000 km. Jezdil s ní jen on a docela ostře, byla plně servisovaná a celou tu dobu bez poruchy. Ale byly na ní ty kilometry vidět, hlavně přední nárazník (RZ bylo už skoro nečitelná :) ) a na interiéru. Nakonec se mu objevila nějaká závada na zapalování, tak to nechal opravit a jezdí dál v jeho firmě. Takže můj názor je takovej, že Oktu asi tak do 200.000 km. Taky si člověk musí uvědomit, že až jí bude prodávat třeba za 2 roky on, bude to už zatraceně neprodejnej kousek. Takové auto se asi musí dojezdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pulka z vas tu ma na aute pul milionu a ani o tom nevim! V nasi zemi se totiz auta s hodne kilometrama neprodavaji! Viz znamy Octa 1,9TDI 260tkm nikdo ji nechtel tak stahnul na 160 pridal 40 tisic cenu a byla na druhy den pryc! Muzeme si za to sami vsichni resi co je na tachometru a ne technicky stav vozu !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pulka z vas tu ma na aute pul milionu a ani o tom nevim! V nasi zemi se totiz auta s hodne kilometrama neprodavaji! Viz znamy Octa 1,9TDI 260tkm nikdo ji nechtel tak stahnul na 160 pridal 40 tisic cenu a byla na druhy den pryc! Muzeme si za to sami vsichni resi co je na tachometru a ne technicky stav vozu !

Jo jo to máš pravdu,známej tedka koupil mondeo 02 dotazeny z holandu a na tachometru 90 000km,přitom spojkovej pedal oslapanej ze sem to jeste nevidel a hnedka musel menit kotouce,tak sem se jentak lehce pousmal a jel domu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pulka z vas tu ma na aute pul milionu a ani o tom nevim! V nasi zemi se totiz auta s hodne kilometrama neprodavaji! Viz znamy Octa 1,9TDI 260tkm nikdo ji nechtel tak stahnul na 160 pridal 40 tisic cenu a byla na druhy den pryc! Muzeme si za to sami vsichni resi co je na tachometru a ne technicky stav vozu !

Výstižné! :palec2: NO 1 ! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pulka z vas tu ma na aute pul milionu a ani o tom nevim! V nasi zemi se totiz auta s hodne kilometrama neprodavaji! Viz znamy Octa 1,9TDI 260tkm nikdo ji nechtel tak stahnul na 160 pridal 40 tisic cenu a byla na druhy den pryc! Muzeme si za to sami vsichni resi co je na tachometru a ne technicky stav vozu !

Výstižné! :palec2: NO 1 ! ;)

Až na to že si za to můžeme sami. Můžou za to servisy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Pulka z vas tu ma na aute pul milionu a ani o tom nevim! V nasi zemi se totiz auta s hodne kilometrama neprodavaji! Viz znamy Octa 1,9TDI 260tkm nikdo ji nechtel tak stahnul na 160 pridal 40 tisic cenu a byla na druhy den pryc! Muzeme si za to sami vsichni resi co je na tachometru a ne technicky stav vozu !

Výstižné! :palec2: NO 1 ! ;)

Bylo by zajimavý zjištění,jak na tom kdo je s km,myslím,že to víno by nebylo až tak čisté,jak Vám nalívali v autobazarech,popřípadě dovozci,nebo jiní koumáci co se živý prodejem aut,takže můj názor je ten,že pokud to auto bylo opečováváno jak mělo a nemělo to žádný vyslovený prase,tak bych se toho nebál,zvlašť pokud by byla cena kolem 120000kč. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pulka z vas tu ma na aute pul milionu a ani o tom nevim! V nasi zemi se totiz auta s hodne kilometrama neprodavaji! Viz znamy Octa 1,9TDI 260tkm nikdo ji nechtel tak stahnul na 160 pridal 40 tisic cenu a byla na druhy den pryc! Muzeme si za to sami vsichni resi co je na tachometru a ne technicky stav vozu !

Výstižné! :palec2: NO 1 ! ;)

Bylo by zajimavý zjištění,jak na tom kdo je s km,myslím,že to víno by nebylo až tak čisté,jak Vám nalívali v autobazarech,popřípadě dovozci,nebo jiní koumáci co se živý prodejem aut,takže můj názor je ten,že pokud to auto bylo opečováváno jak mělo a nemělo to žádný vyslovený prase,tak bych se toho nebál,zvlašť pokud by byla cena kolem 120000kč. :)

Nevím proč sem všichni (nebo dost z Vás) taháte většinou jen autobazary,dovozce a servisy?! Jasně že tam ty auta se staženýma km stojí ale jsou to třeba MOŽNÁ auta některých z Vás nebo některých Vašich známých co to tam postavili do komisního prodeje a čekaj až se jejich mazlík prodá a dost pochybuju že tomu bazaristovi poctivě sdělili že má auto o X tisíc km míň a že to udělali aby se to líp prodalo. Nechci se dotknout nikoho opakuju nikoho z Vás ale je to tak a sami to tady kolikrát píšete že to kamarád udělal protože jinak by neprodal. Já třeba sám s autama obchoduju a vím to velice dobře jak to chodí.

Když někomu řeknu že má auto 200000km poctivých tak řekne že ještě uvidí a za týden se dovím že koupil auto od mojí konkurence a chvástá se jak má jen 80000km a přitom dovoz z Holandska stáří 10let lol

Nic na to neříkám a myslím si svoje ale jednou jsem zažil rekord Oktava tdi r.v.2004 právě těch cca 80000km a skutečnost 260000km ale auto fakt nádherný ale pán byl pěkně vykulenej.

Já sám sice auta vozím ale oktavii prostě nedokážu sehnat za takové peníze aby bylo zajímavé pro ní jet někam do SRN apod. a tak jsem si už šestou oktavku koupil v ČR přes inzerát a co myslíte???? Nikdy prodávajícímu neříkam že obchoduji s vozy aby nemyslel že to mám na kšeft (nemám to na kšeft) a z těch šesti oktavek jsem koupil 3 na inzerát od soukromý osoby a 3 z bazaru. Stažený km měla jen jedna z bazaru ale byla v komisi !!! Od soukromníka jsem koupil taky jednu staženou byla koupená v ČR a měla 190000km vypadalo to pravdivě ale co čert nechtěl, našel jsem nálepku s výměnou oleje při 270000km !!! :palec2: ale s autem jsem byl spokojen.

Ty ostatní zřejmě seděli protože měli servisku ale ani to není 100% jistota.

Takže tím chci říct že autíčkáři nejsou o nic horší než soukromý osoby. Obě strany mají společný zájem - prodat za každou cenu a někdo prostě radši dá auto dohromady vymění co je špatný a vyčistí ho a někdo jen stáhne km a má vyhráno.

Jinak můj názor: radši udržovaný pěkný auto s 280tkm než zničenou zaprasenou,neudržovanou herku s 80tkm!!

Omlouvám se za dlouhý příspěvek a nerad bych se dohadoval a nechtěl jsem nikoho urazit! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Urcite to nekdo stoci v bazaci a daji to nenapadne uplne do jineho kraje a tam to bude cize. Ja bych mrkl na vse co je potreba, kasle bude mozna ok, takze vse se da opravit, ale umerne k cene, aby jsi se nenapalil a mel doma ojetinu jako prase.

Takze dukladnou prohlidku a vyhodnoceni nutnych oprav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám zkušenost: známý dal do bazáru Fiata Punto, měl najeto cca 160tis. Km a jěště trochu odřený práh na pravé straně.Dostal za něj po dlohé debatě cca 35 000Kč. No a asi za týden se šel do toho bazáru podívat.Nestačil se divit.Fiátek měl práh opravenej, interiér nablejskanej, byla na něm cena 68 000Kč a na tachometru stálo 85 000Km. Jo -tak se dělají prachy :palec2:

Jenom by mě zajímalo za kolik vykoupí v AAA Octávu, kterou pak prodávají za řekněme 109 000Kč. Můj tip je tak +- 80-85 000Kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám zkušenost: známý dal do bazáru Fiata Punto, měl najeto cca 160tis. Km a jěště trochu odřený práh na pravé straně.Dostal za něj po dlohé debatě cca 35 000Kč. No a asi za týden se šel do toho bazáru podívat.Nestačil se divit.Fiátek měl práh opravenej, interiér nablejskanej, byla na něm cena 68 000Kč a na tachometru stálo 85 000Km. Jo -tak se dělají prachy :palec2:

Jenom by mě zajímalo za kolik vykoupí v AAA Octávu, kterou pak prodávají za řekněme 109 000Kč. Můj tip je tak +- 80-85 000Kč...

No jasně ale nezapomeň že v tom AAA maj svoje peníze a je to firma která živý sebe několik lidí a dost sponzoruje. Můžeš to taky tak dělat když na to máš (sice ne v takovým objemu ale přece). Jinak jasný s tím fiátkem je to levárna ale ne vždy v tom má prsty bazar,tady je to ovšem bez diskuze. Jinak AAA se nezastávám ,nemám je rád ale zřejmě to asi dělaj dobře - i přesto že lidi na ně nadávaj tak stále rostou a jsou na tom stále líp a obchody jim asi šlapou. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přidám zkušenost: známý dal do bazáru Fiata Punto, měl najeto cca 160tis. Km a jěště trochu odřený práh na pravé straně.Dostal za něj po dlohé debatě cca 35 000Kč. No a asi za týden se šel do toho bazáru podívat.Nestačil se divit.Fiátek měl práh opravenej, interiér nablejskanej, byla na něm cena 68 000Kč a na tachometru stálo 85 000Km. Jo -tak se dělají prachy :palec2:

Jenom by mě zajímalo za kolik vykoupí v AAA Octávu, kterou pak prodávají za řekněme 109 000Kč. Můj tip je tak +- 80-85 000Kč...

No jasně ale nezapomeň že v tom AAA maj svoje peníze a je to firma která živý sebe několik lidí a dost sponzoruje. Můžeš to taky tak dělat když na to máš (sice ne v takovým objemu ale přece). Jinak jasný s tím fiátkem je to levárna ale ne vždy v tom má prsty bazar,tady je to ovšem bez diskuze. Jinak AAA se nezastávám ,nemám je rád ale zřejmě to asi dělaj dobře - i přesto že lidi na ně nadávaj tak stále rostou a jsou na tom stále líp a obchody jim asi šlapou. :)

Vsetko zalezi na tom ako bolo o auto starane. Ak je to niekdo koho poznas ze sa o nu staral tak by som nevahal. Ja poznam kamarata taxikar ktory mal na svojej octavke 380 000km a predal to kolegovi a uz to malo len 105 000km. Ale obaja boli puntickari a s kazdym buchotom klepotom boli v servise. Takze to auto malo casom aspon 600 000km a bolo ako nove. A dalsi pripad kolega mal renaulta s nejakymi 320 000 predal ho a za pol roka bolo v AAA a uz malo len 120 000. Takze tazko povedat ci za to moze bazar alebo ludia ktory chcu stale na tom aute zarobit. Ale stale je to o tom cim menej najazdene tym viac penazi. VW to ma dobre hlavne za hranicami hlavne ked navstevuje orig. servis. Tam sa vedu zaznamy a da sa zistit co sa vsetko robilo a pri kolkych KM. Takze sa moze stat ze kupis vyhodne VW a zistis casom ze ma raz tolko najazdene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

ja mam na 1,8 20 VT cez pol mega a to je prerabana na 207PS a nemenil by som, sa prevez a nekukaj na Km, daj si to na zdvyhak s niekym komu veris a vyzna sa. milion dobre nabehanich je menej zle jak tisic na chuja,

motor je zivy tvor, pocuvaj jak dycha, jak sa myka a budes vediet co vydrzi. mal som 14 aut , nabehal som cez 2 mil Km, (mam 32 rokov) ale toto je prve auto co by som nemenil. (mal som aj Passat 1,98 TDi TckoDcko cervene. a predal som to po 50 tisicoch Km, proste musis to citit ze co ti to auto povie,

aspon si tak ja myslim. :kol-34:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tím, že motory vydrží fakt hodně, ale je zde taky třeba koukat na celkové opotřebení třeba interiéru. Strejda měl oktu se 400.000 km, teď mu jezdí dál ještě v podniku. I když se o ní stral dobře, tak jsou věci, které se prostě opotřebí, sedačky, koberce, madla na dveřích atd. Neříkám, že byli třeba sedadla protrhlé, to ne, ale bylo na nich znát, že už mají něco za sebou. Když to porovnám s mojí, která má ani né 100.000 km, tak je to znát na první pohled, a to máme stejný rok výroby i výbavu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...