Přejít na obsah

TEMPOMAT, SPEEDLIMITER


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

Ještě, že nepracuješ ve vývoji automobilů, tohle bylo první co jsem vypl. Jezdit s tím ve velkoměstě je za trest.

:D jo, já bych to udělal nevypínatelné :D ...ale odstupňoval bych to podle rychlosti, s důrazem na tu vyšší. Ve městě na zelenou se taky třeba lepim - i kvůli řidičům za mnou, aby jí stihli. To je ale jiná situace s nejvyšší ostražitostí, než se celý lilometry táhnout mimo město někomu metr za nárazníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem byl včera v AS v Hradci Králové na dodělání tempomatu, auto jsem jim předal v 8 hodin ráno a ve tři odpoledne jsem si ho vyzvedával, vše v naprostém pořádku, cena 5500 Kč a to jsem byli domluveni, že se vejdou do 6500 Kč a sami mi cenu snížili takže naprostá spokojenost. Bohužel 7 denní lhůta než na mě došla řada, ale čekání stálo za to a na dovolenou do Itošky již tempomatem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Alelujaaa, tempomat dodělán...

 

Stálo mě to teda o dost víc, než jste za to dali v HK - holt AS v Praze a ještě ne "domovský", takže žádná věrnostní sleva. Pořád to ale aspoň bylo levnější než z výroby. Na díl a kód jsem čekal asi 3 dny, montáž provedli během dne.

 

O víkendu vyzkouším a za týden hurá do Norska ;)

 

post-94314-0-98949400-1466668883_thumb.j

post-94314-0-63666000-1466668892_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 7 (bez dopravy do servisu, vyhozeného času a dopravy domů) nebo za 9 už z linky, to je prašť jako bouchni. :) Ale určitě dobrý krok. Já bych bez tempomatu už nemohl fungovat. Na měřené úseky skvélá věc. Jen škoda, že TSI neubrzdí motorem s manuálem nic, takže stačí kopeček a v Blance máš ze 70km/h najednou 78... :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak doprava je v tomhle pripade asi 500m od baraku, cimz to ale nechci obhajovat. Cekal jsem spis, ze to bude kolem tech 5.5, odhad od nich byl 6.5, dopadlo to takhle. Ale oproti jinym AS, co jsem dotazoval, tihle aspon rekli, ze neni problem a objednali to. Z nekterych AS mi ani neodepsali, asi maji kseftu dost... 

Byl bych si to nechal dat uz z vyroby, ale klasika - to nepotrebuju, 9 litru je celkem palka, jeste si to promyslim a pak uz bylo pozde :)

Na 4ku ten kopecek celkem udrzi na 70, co mam vyzkousene s omezovacem. Ale jinak souhlas, na 3ku se to z kopce spis rozjizdi nez zpomaluje a 2ku pri vetsi rychlosti jsem se jeste neodvazil. Nic, to uz je mimo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Netusite nekdo, jestli se da nakodovat (v nastaveni jsem to nikde nenasel), aby po zapnuti funkce na pacce naskocil prvni Limiter a ne Tempomat? Nejak jsem si na omezovac zvyknul a v nekterych usecich mi vyhovuje vic, nez Tempomat, ktery je ale jinak na dlouhe prejezdy super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochopil jsem k čemu je dobrý Speedlimiter (ve spojení s DSG převodovkou), když neudržuje rychlost při jízdě z kopce přibrzďováním. Zatímco při použití tempomatu mám nohy pohodlně na podlaze a jen podle potřeby zapínám a vypínám tempomat. tak speedlimiter je naprosto nepoužitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Kluci a holcičky :)

Mate nějaké zkušnosti v témě jizda s zaputim tempomatem a spotřebu benzinu?

Mam Fabču 2 FL a mam takové zkušnosti, že při zaputim tempomatě žere vic benzinu než když jedu s vyputim tempomatem. Neni to moc ale vždy trochu. Je to kolem 1L na stovku. Při zaputim tempomatě malo kdy palubni počitač ukazuje 0.0 zase něco ukazuje . Dokonce když jedeš po cestě a máš  šikmý ku dolu a normalně nedavaš plyn to PP ukazuje 0.0 i na tempomatě zase ukazuju 2.0 nebo 2.4 nebo 1.8L.

 

W starši motorizace během jizdy s zaputim tempomatem spotřebu byla menši než s vyputim tempomatem.

 

Můj přispěvek se týka lidi co mají TSIčko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 godzinę temu, Pawouk napisał:

TOMUS - jenže oni mají jiné TSI a jiná auta než ty.  A sleduješ při tom otáčky? Pokud ti totiž klesnou pod určitou mez, začne řj přidávat.

 

Pawouku > nikdy jsem na tohle nedival :)  . Divam jen na spotřebu benzinu :) .

 

55 minut temu, Stringo napisał:

Tomus: nikdy jsem neměl s TPM nižší spotřebu než bez něho. Ať už to bylo TDi nebo TSi

 

Ja bohužel s zaputim tempomatem mam vyšsi spotřebu než ho vyputim a jedu obyčejně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...