Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

ještě jedna připomínka k tomuto výše, co mi k tomu říkal Ferda, když chceš aby se baterka nabíjela během jízdy do plna, máš v kufru ledničku a jedeš na dlouhou štreku, je třeba svítit hlavními světlomety, je to poznat i na té ledničce, mám tu od škodovky i no name, kde je přepínač hlídání baterky, když je zapnutý, po vypnutí motoru lednička nejede, protože si změřila že auto má slabou baterku

 

tedy opak toho co kdysi, když byla na autech dynama, to se při dlouhých jízdách svítilo, aby baterka nebyla přebíjena, teď naopak, aby byla dobíjena do plna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, riesil niekto adaptaciu "pocitadla" udajov (spotreba, cas cesty, pocet km) po kazdom nastartovani? Potreboval by som, aby to auto bralo kazdy start ako uplne novy a nezapocitavalo do toho pocitadla predchadzajuce starty podla nejakeho uplynuleho casoveho intervalu medzi nimi.

Stava sa mi dost casto napr., ze rano idem do prace a potom o dve hodiny potrebujem odbehnut autom niekam a "pocitadlo od startu" zapocitava aj hodnoty z rana, co mi nepride uplne logicke - pre mna je to nova cesta a nechapem, preco by to malo vyhodnocovat ako jednu spolocnu cestu to, co som jazdil rano plus to co jazdim v danej chvili. Mozno je v tom nejaka logika, ktorej nerozumiem, ale mna zaujima vzdy v danej chvili to co je od startu a nie nejake korelovanie.

Myslite ze sa to da urobit cez VCDS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, MirekJ napsal:

Ahojte, riesil niekto adaptaciu "pocitadla" udajov (spotreba, cas cesty, pocet km) po kazdom nastartovani? Potreboval by som, aby to auto bralo kazdy start ako uplne novy a nezapocitavalo do toho pocitadla predchadzajuce starty podla nejakeho uplynuleho casoveho intervalu medzi nimi.

Stava sa mi dost casto napr., ze rano idem do prace a potom o dve hodiny potrebujem odbehnut autom niekam a "pocitadlo od startu" zapocitava aj hodnoty z rana, co mi nepride uplne logicke - pre mna je to nova cesta a nechapem, preco by to malo vyhodnocovat ako jednu spolocnu cestu to, co som jazdil rano plus to co jazdim v danej chvili. Mozno je v tom nejaka logika, ktorej nerozumiem, ale mna zaujima vzdy v danej chvili to co je od startu a nie nejake korelovanie.

Myslite ze sa to da urobit cez VCDS?

Jestli se to dá změnit nevím. Nicméně mi to vyhovuje. Systém bere jako jednu jízdu všechny jízdy mezi nimiž neuplynula větší doba než 2 hodiny. Po 2 hodinách stání se Ti počítadlo " od startu" tedy vynuluje. Pokud mám zájem, můžu si kdykoliv vynulovat počítadlo sám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, guest100 napsal:

ještě jedna připomínka k tomuto výše, co mi k tomu říkal Ferda, když chceš aby se baterka nabíjela během jízdy do plna, máš v kufru ledničku a jedeš na dlouhou štreku, je třeba svítit hlavními světlomety, je to poznat i na té ledničce, mám tu od škodovky i no name, kde je přepínač hlídání baterky, když je zapnutý, po vypnutí motoru lednička nejede, protože si změřila že auto má slabou baterku

 

tedy opak toho co kdysi, když byla na autech dynama, to se při dlouhých jízdách svítilo, aby baterka nebyla přebíjena, teď naopak, aby byla dobíjena do plna

Nevím Jak to Ferda myslel, nebo si ho pochopil. Systém mi po zapnutí potkávacek vždy nepatrně sníží napětí v systému. Nevím proč to tak dělá, ale nevadí mi to. Ještě poznámka: Jak jsem uvedl výše, tak se to chová po tzv. "potlačení rekuperace ". Před touto softwarovou úpravou neměl režim světel na napětí žádný vliv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Clerfayt napsal:

Jestli se to dá změnit nevím. Nicméně mi to vyhovuje. Systém bere jako jednu jízdu všechny jízdy mezi nimiž neuplynula větší doba než 2 hodiny. Po 2 hodinách stání se Ti počítadlo " od startu" tedy vynuluje. Pokud mám zájem, můžu si kdykoliv vynulovat počítadlo sám. 

To je mi jasne a preto to aj sam rucne nulujem. Kazdopadne keby to slo nastavit nejakou adaptaciou, bolo by to super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, JSvoboda napsal:

Origo stav je ten, ze kdyz drzis plyn a jedes i treba jen lehtas plyn tak nenabiji, nabiji az kdyz pustis plyn a brzdis motorem nebo mas zaple nejake zravejsi spotrebice pak nabiji cca 14.7V  Sumasumarum drzi baterii na 70% kapacity +/-   A kdyz takto nechas auto 10 dni stat tak ubyde dalsi kapacita. A kdyz si po 10 dnech zapnes nezavisle topeni  a chces odjet tak cumis jak puk kdyz se topeni po chvili vypne a ty mas v aute zimu a teda se pokusis nastartovat a hle v aute za mega se ti rozblikaj kontrolky a nenastartujes. Jelikoz nemam v blizkosti nikoho s kodovanim tak sem zatim vytahl konektor z baterieoveho "inteligentiho" vybijeni  a mam po problemu :) nabiji stale 13.3V a kdyz zapnes nejake vyhrivani tak se malinko nabijeni zvysi treba na 13,6V. Ale baterii mam stale nabitou na 100% a po 10 dnech stani muzu mit cca 90% takze nastartuju vzdy i po hodinu bezicim nez.topeni. Jako bonus se vyradil i start stop.  Se zapojenym konektorem napeti baterie 11.9V az 12.1V. Bez kabilku 12.5V i po nekolika dnech stani. 

 

Co se tyce toho auto brzdeni tak to mam i ja a nevim ze by to nekdo kodoval. Kdyz couvam a je tam trava tak to hamstne na brzdy. Uz sem se par krat lekl :). MMam pred FL.

Presne toto som si vsimol ze sa mi deje v aute. Hlavne teraz ked tyzden stalo a bol som na dovolenke.

Vie niekto dovod preco je to takto navrhnte? Jedine ma napada ze aby bolo miesto v baterii ak bude auto rekuperovat?

Da sa tento neduh nejako odstranit ? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 8. 2022 na 15:02, Deliberator napsal:

@Krosta nepodivas se do te doby na tyto veci? 🤪

offroad menu v MIB3 je zobrazené jen v případě, že vozidlo má režim jizdních profilů a v něm povolený Offroad režim. Sport menu už u MIB3 neexistuje tuším, stejně jako další funkce.

Paměť režimu jízdních profilů a DCC není složité, umím to také, ale čas na to bohužel nemám teď vůbec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, linomaniac napsal:

pár príspevkov hore vidím "manévrovacie brzdenie"

mal som jednu po FL a tá pri cúvaní vedela skočiť na brzdu keď som sa priblížil k prekážke.

teraz mám jednu pred FL a tá to evidentne nevie, ale rád by som to dokódoval

vie ma niekto naviesť na postup? link?

nemyslím že by som to vo VCDS niekde zahliadol

ďakujem

Dodělával jsem na před FL MR2017 a měnil jsem jednotku pakováků + kódování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 8. 2022 na 19:27, zamilan napsal:

zdravim da sa dako nakodovat zat/otv panoramy cez DO. Na nete som este cital ze by sa mala dat nakodovat aj zatvaranie clony pri vyssej teplote v interiery.

Zatavaranie auta pri vzdialeny kessy a este jedna je mozne este vypinanie motora kes sa v aute nenachadza kessy lebo takto s autom mozem kludne jazdit bez toho aby mal u seba kluc

Vie niekto poradit ci sa to upravit to zatvaranie pano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim chcem sa spytat na jednu vec na mojom S3 LaK 2017 som nemal aktivovane auto diakove svetla a ked som sa ich snazil podla roznych postupov nakodovat  tak sa mi podarilo nastavit vyhybanie svietiel do boku ked som stal niekde a zrazu vybehlo oproti mne auto tak mi svetla len vyhlo do boku a potom vratilo spat. Len potom mi to uz prestalo fungovat ked sa mi podarilo nakodovat tie auto dialkove svetla. Vie niekto ako to nakodovat aj keby sa zrusili auto prepinanie svetiel muselo to mat spojenie s kamerou ze nevyplo svetla ale dalo impulz motorcekom 

Editováno: , autor: loksik.lubos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 8. 2022 na 15:13, MirekJ napsal:

To je mi jasne a preto to aj sam rucne nulujem. Kazdopadne keby to slo nastavit nejakou adaptaciou, bolo by to super.

Já to tak mám ve služebním autě a je to otrava. Zastavíš u pumpy koupit pití a počítá ti to jako novou cestu. Nastavení v Supu s 2h. pauzou mi přijde lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, loksik.lubos napsal:

Zdravim chcem sa spytat na jednu vec na mojom S3 LaK 2017 som nemal aktivovane auto diakove svetla a ked som sa ich snazil podla roznych postupov nakodovat  tak sa mi podarilo nastavit vyhybanie svietiel do boku ked som stal niekde a zrazu vybehlo oproti mne auto tak mi svetla len vyhlo do boku a potom vratilo spat. Len potom mi to uz prestalo fungovat ked sa mi podarilo nakodovat tie auto dialkove svetla. Vie niekto ako to nakodovat aj keby sa zrusili auto prepinanie svetiel muselo to mat spojenie s kamerou ze nevyplo svetla ale dalo impulz motorcekom 

Asi uplne zakladna otazka bude,ake mas vlastne svetla a aku a ci vobec mas kameru.Xenony su obe verzie natacacie.Verzia s SLA-svetla v ktorych svietia aj tie ihlice/mihalnice pracuju pri dialkovych tak,ze dokazu oproti iduce auto ale jazdiace rovnakym smerom maskovat a tym padom neoslnovat.Tieto svetla musia mat aj velku kameru v celnom skle.

Svetla odlisis aj tak,ze maju na konci index B.

Nizsia rada xenonov dokaze tiez automaticke dialkove,ale len v pripade,ze mas v celnom skle kameru-moze byt mala aj velka.Tu sa tato funkcia vola FLA-ferlicht assist.Kamera vtedy iba prepina medzi dialkovymi a stretavackami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak finální řešení coming home/leaving home pomocí DRL pásku, 100% jas přímo oslňoval, dal jsem to na 27 stejně jako by byla zaplá obrysová světla:

ENG116942-ENG115993-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion C 6		adapted from	not active 	to	Coming Home oder Leaving Home aktiv 
ENG116942-ENG115996-Leuchte6ABL LC5-Dimming Direction CD 6	adapted from	maximize 	to	minimize 
ENG116943-ENG116012-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion C 7		adapted from	not active 	to	Coming Home oder Leaving Home aktiv 
ENG116943-ENG116015-Leuchte7ABL RB1-Dimming Direction CD 7	adapted from	maximize 	to	minimize 

zapnout DRL pásek:
ENG116939-ENG115946-Leuchte3SL VRB21-Dimmwert GH 3	adapted from	0	to	27
ENG116938-ENG115927-Leuchte2SL VLB10-Dimmwert GH 2	adapted from	0	to	27
ENG116939-ENG115944-Leuchte3SL VRB21-Lichtfunktion G 3	adapted from	not active 	to	Coming Home oder Leaving Home aktiv 
ENG116938-ENG115925-Leuchte2SL VLB10-Lichtfunktion G 2	adapted from	not active 	to	Coming Home oder Leaving Home aktiv 

 

ještě jsem v posledních dnech dokódval:
 

Coming home na vyžádání pomocí páky dálkových světel (místo při každém zamknutí)

jednotka 09  
IDE04926-ENG116601-Comfort illumination-Coming Home Verbaustatus    adapted from    automatic     to    manual 

 

Výchozího nastavení coming home a leaving home na 60 sekund

- infotainment dovolí nastavit jen 30 sekund, pro nastavení 60 sekund je nutné dát tovární nastavení > světla
jednotka 09
IDE04926-ENG116603-Comfort illumination-Menueeinstellung Cominghome            adapted from    10 seconds     to    60 seconds 
IDE04926-ENG116607-Comfort illumination-Menueeinstellung Leaving-home Zeit per BAP    adapted from    10 seconds     to    60 seconds 
 

Vypínací rychlost parkovací senzory

jednotka 10

IDE03782-Switch-off speed for parking assist,15 km/h,1
- nastavil jsem 10, opravdu někdo parkuje rychlostí 15 kmh? :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...