Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, cross napsal:

Tak to vypadá, že se všichni rozpracovaní brzy dočkáte :)

strana 2, Škodovácký odborář 08/23 

jestli výroba nových jede 1240 aut denně, navíc jak ani neplánují teď do nejbližší budoucnosti nějakou redukci směn; s tím jak celkem poctivě změnili ceník (a konečně je opraven o některé duality/nepřesnosti co zbyly z 26.1.) oIV ceník 1.3.23 to vypadá že (možná, ťuk ťuk) by se celkově mohly dodací doby zkrátit... (všiml jsem si že pro Enyaq (minimálně ten RS) vrátili i tepelné čerpadlo, ale to nepatří sem do oIV)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes  jsem jel po Olomouci  po Velkomoravské směrem  od Hodolan na výpadovku na Mohelnici a po pravé straně těsně před  mostem přes Moravu jsem zíral  jak na zjevení na desítky odstavených nových Škodovek s fóliemi na kastli (Karog, Kodiag určitě, vypadalo to, že snad i nové Octavie, více jsem překvapením a v té rychlosti nepojal). Protože vím, že autorizovaní prodejci Škoda  v Olomouci tj. Samohýl, Hlaváček, Hégr a Porsche Inter Auto měli a mají doposud své sklady nových vozů někde jinde, většinou ve svém areálu, tak se ptám, co to tam je (pokud někdo má o tom šajnu)? To už i v centru Olomouce se skladují nedodělané vozy Škodovky, nebo se jedná o něco jiného? Máte místní někdo k tomu nějaké informace? 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2023 na 15:23, Pedro32 napsal:

Tak mám potvrzeno od dealera. Dnes auto dokončili a čekáme na převoz. Prý to teď běžně vozí do týdne. Až to naskladní, tak se ozve a domluvíme detaily - platba, předání atp.

 

Jak to bylo s mou objednávkou:

- Objednáno 28. 8. 2021 se slibovanou dobou dodání 10 měsíců. Následovala ale série odkladů.

- 4. 11. 2022 šlo do výroby s tím, že to následně odstavili jako nekomplet.

- dnes, tj. 9. 2. 2023 dokončena výroba a čekáme na převoz.

 

Co se týče auta, tak staženou konfiguraci nahrávám v PDF - ještě uleželá z doby objednání, takže dnes neaktuální ceny (+ na to mám slevu přes zaměstnavatele) a dneska možná jinak označené pakety atp.

 

Tak včerejším dnem se v mém případě kruh uzavřel a vůz jsem vyzvedl. Doplním tedy, že převzetí proběhlo 2. 3. 2023. Na můj vkus se to u dealera zdrželo déle, než by se mi líbilo, ale to je dané také tím, že se mi to sešlo s dovolenou mého prodejce + v tom měli nějaký nepořádek, protože už jeden termín předání byl domluvený, ale nakonec mi pak volal, že zjistili, že to auto tam není a mají to na nějakém svém centrálním parkovišti a ještě si to musejí převážet na salón... No bordel.

 

Postřehy a poznatky na základě prvních desítek kilometrů - zatím samozřejmě převládá euforie z nové "hračky". Auto vypadá fakt krásně, líbí se mi. Interiér mi přijde taky moc hezký a působí prémiovějším dojmem (může být ale dáno tím, že jsem teď půl roku jezdil starou Hondou Jazz (r.v. 2005) jako provizórium, jelikož jsem se nechal nachytat s termínem a unáhlil se s prodejem svého Rapida). Nic cestou nevrzalo, nebouchalo atp. Nerovnosti podvozek žehlil fakt parádně. Hodně mě baví el. otevírací panoramatické okno. Včera bylo fakt hezky a teplo, takže jsem si to mohl pořádně užít. :) Žádné problémy s infotainmentem jsem nezaznamenal - vše jede rychle a plynule. Bude asi hodně trpět na otisky. Párkrát jsem se toho dotknul a je to "zprasený". Dneska se se vším chci seznámit, protože to je fakt počítač na kolech. Škoda toho el. kufru, jak jsem brečel v předešlých příspěvcích, ale srdce mi u toho auta roztálo, takže to asi zvládnu. :D Motor tam mám tedy 2.0 TDI 110 kW DSG a má páru (samozřejmě se to umocňuje v porovnání s rapidem 1.2 63 kW nebo kolik to přesně mělo). Snad jediné negativum, co jsem včera postřehl bylo to, že to má pro mě nezvykle "dlouhou" odezvu na plyn. Resp. zmáčknu plyn a auto začne reagovat za 1-2 vteřiny. Asi jsem to někde četl pod názvem "turbo díra". No moc to nepřispívalo k plynulé jízdě, ale snad si zvyknu. Třeba to je běžný u dieslu, tohle je pro mě první zkušenost. Níže přikládám pár fotek. :)

 

Ještě uvažuju o tom, jestli si nedát na předek ochrannou PPF fólii, abych to ochránil proti kamínkům, ale hrozně mě odrazuje cena. Nechce se mi moc za řešení na 5-10 let dávat 30-40 tis. Kč. Co myslíte? Budete tohle řešit nebo na to kašlete?

St. okno.jpg

Ovládání st. okna.jpg

3.jpg

1.jpg

2.jpg

Editováno: , autor: Pedro32
  • Líbí se mi 8
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...