Přejít na obsah

Porucha motoru pri startu 1.2 TSI - preskocene rozvody


Doporučené příspěvky

Na auto jsou dva roky záruky. A to nepíšu o tom, že se dá zaplatit prodloužená záruka. Co se stane v té době, to Vám značkový opraví bezplatně. Co se stane po záruce, to  se platí. To je základní pravidlo. Nikde není napsáno, že po skončení záruky má majitel na něco nárok. Je jen věcí automobilky, že něco po skončení záruky proplatí. A to pouze za splnění určitých podmínek. Pokud nejsou dodrženy, tak bohužel...Nikdy by mně nenapadlo jet k někomu do garáže s novým autem minimálně osm let.

 Znám případ s hlučným rozvodem na 1.2 TSI. Najeto 37000km,stáří 4 roky. Řetěz rachotil i při volnoběhu. Né jenom při startu. Kdyby dojel na tu jednu výměnu oleje do značkového, nešetřil 300Kč, dostal by vše zadara. Bohužel to stálo přibližně 10000Kč.Výměna kompletních rozvodů, řetěz, horní kolo, přelisování spodního na klice,gufero, olej, filtr.  Flash ř.j.

1,2 TSi.opravná sada 1800,-Kč ta nová včetně dvou kol,gufero 160,-Kč,práce 2000,-Kč.Tak je to u nás v servisu.Olej pro LL 250,-Kč,filtr 200

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkusenost s Fabii 1.2 tsi vykon neznamy r.v cca 2013, najeto kolem 20 000km. Po nastartovani se nekde od motorove casti ozyvalo velmi hlasite a neprijemne rachtani. Osobne jsem se domnival, ze to dela zamykani zpatecky. Trvalo to tak 10-20s. Po te jiz v poradku. Myslim,ze uz vim, co to rachtalo. Po dalsi studene jizde mne to tolik z miry nevyvedlo, ale rachtani tam je porad.

Editováno: , autor: novak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, asi není. V cc-čkách maji sadu kolem 1700Kč.... Na to kolik to obsahuje dílů, docela láce. Srovnejte si to s cenou jednodušších řemenových rozvodů (bez vodního čerpadla). Co je na nich tak drahýho, resp. proč toto je tak levné? Že by výroba v PRCu a aby je to na záručních opravách tolik nestálo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Bohužel se do této diskuze musím zapojit také.(ač nerad)...

Čerstvých 50tis.km na památku jsem si udělal fotku a druhý den... moje tsi zní jako 1.9 SDI.

Když jsem přijel do servisu a dal jim poslechnout moji dunící symfonii , nevěřili vlastním očím.

Samozřejmě 4 měsíce po záruce....

Jen mě trochu děsí co bude dál , protože mi tam "vyhrožovali" , že to bude na výměnu půlky motoru ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně napiš na infolinku co mají uvedenou na jejich stránkách.

Já dávám příští Útery na garančku a už jsem jim hlásil že budu chtít změřit řetěz (už mi ho měnili na záruku po urgenci v Boleslavi,servis mě taky poslal do háje) a semo tamo se to zase ozývá,tak už se těším na jejich oblíbenou frázi LITUJEME,ALE ZÁVADA SE NEPROJEVILA... Končí mi záruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel se do této diskuze musím zapojit také.(ač nerad)...

Čerstvých 50tis.km na památku jsem si udělal fotku a druhý den... moje tsi zní jako 1.9 SDI.

Když jsem přijel do servisu a dal jim poslechnout moji dunící symfonii , nevěřili vlastním očím.

Samozřejmě 4 měsíce po záruce....

Jen mě trochu děsí co bude dál , protože mi tam "vyhrožovali" , že to bude na výměnu půlky motoru ...

no a jak to pokracuje???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím..no jak si to tady tak čtu, tak se docela začínám bát, co mě časem všechno čeká..protože právě v minulém týdnu, jsem si přivezl nového Roomstera TSI 63kW.  ..no že jsem si raději nevzal tu 1,4, byla navíc o 10 000,- levnější. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...