Přejít na obsah

Zimní pneumatiky na Škoda Rapid


petrkopecky92

Doporučené příspěvky

XL je zesílená konstrukce a v TP rapidu asi nebude, xl jsou zpravidla pro užitkové vozy a jsou i dražší. Výběr tvojí značky podle testů? Bral bych osvědčené značky zde na foru uvedené, dostal jsem nabídku v salonu při koupi vozu na komplety Nokian za 9.000 tak nebylo co řeštit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky moc všem za rady.. Do techničáku jsem koukal a mám tam psáno 88H, ten rychlostní index řešit nebudu a vezmu tedy s tím T.. A jestli 84 nebo 88 - je tam rozdíl cca 60kč, vezmu 88.  A jinak co jsem četl i recenze od uživatelů, tak si ty Hankooky chválí.. Rodiče je mají na Rapidu také, nějaké dvě zimy a drží to dobře, nejsou ani nijak extra hlučné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Jako nechápu neustále dokola dotazy na rozměry, otevřu TP a dám tam to co je psáno. Jediná tolerance je rychlostním indexu s povinností o stupeň nižší vyznačit "nálepkou" v zorném poli či nastavením ve "sdělovači" jak je uvedeno v příslušném zákoně. Fabulovat, že si toho čmuček na stk nevšimnul je zcestné, i při nezaviněné nehodě bude Pach fotit gumy stejně jako likvidátor a o souvislosti s nehodovým dějem můžete s nima pak diskutovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to moc nechápu. Pokud kvůli pneu neprojdes na STK , tak věř , ze to je nic proti tomu když pak budeš účastník nehody a je jedno zda budeš viník nebo ne.. takže spis než řešit STK kvůli pneu bych řešil co mě to bude stát když když to například někdo za mnou nedobrzdi a vleti do mě a ještě si u toho něco udělá 😁 Když budeš mít správnéra pneu podle TP tak viník bude on, ale pokud budeš mít jiné rozměry které nejsou v TP tak už to muže jít vše za tebou 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, mám dotaz týkající se zimních pneu. Včera jsem byl v servisu na přehození celé sady kol na zimní plecháče a vzhledem k tomu, že už je dojedu jakože na poslední sezónu, nechal jsem je přehodit bez vyvážení. Pak jsem si cestou do práce vypnul radio a testoval zda je vše v pořádku. No a zdálo se mi (a možná opravdu jen zdálo, protože jsem se na to zaměřil), že se mi volant lehce chvěje. Nehází, neškube, nejsou to žádné silné vibrace, nicméně lehké chvění a vibrace od vozovky jdou cítit. Je to normální nebo mám nechat raději kola ještě převážit (byly vyvažované před rokem) nebo je to normální že volant lehce vibruje při jízdě ? Případně jak se vibrace při špatném vyvážení projevuje, je to silná vibrace nebo jen citelná ? 

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

Doporucuji R16 215/45, jsou to ty nejsirsi gumy, ktere na vuz muzou byt, tim padem maji nejlepsi moznou trakci.

 

R17 je zbytecnost na ukor komfortu, navic maji stejnou sirku 215 a nizsi profil. 

 

R15 185/60 maji malou stycnou plochu a auto ma na nich dle meho nazoru nedostatecnou trakci, jistota v rizeni a brzdeni je oproti 215 znacne mensi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mne hlava (bezpecnost/komfort) rika R16. 😅 ...ano cena je vyssi a vzhled ujde...

20210321_112616.jpg

 

Letni mam Dunlop Sportmax (byly na aute)

 

Zimni poridim Falken EuroWinter, daji se sehnat cca 2tis/ks a maji dobre vysledky na mokru - B.

 

Editováno: , autor: Luke007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil pro sadu zimních pneu 215/45 R16 tyto disky: https://www.sbazar.cz/pneuliberec1/detail/135587933-nove-orig-alu-disky-skoda-fabia-iii-rapid-7x16

Jsou nové a za pěkný peníz s možností odečtu DPH 👍.

 

Plus ještě tyto řetězy, které nezabírají místo na vnitřku kola kde má Rapid minimální mezeru u tlumiče: https://www.amazon.de/Maggi-TrakAuto-209-Schneekette-Trak/dp/B002EIQOO2

Tehdy na ně byla pěkná sleva, stály něco přes 90 EUR. A montáž je jednodušší než u klasických řetězů 🙂.

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Pokud jsem to dobře pochopil a v TP mám 185/60 R15 84H a 185/60 R15 88H M+S.

 

Mohu jako zimní použít Nokian W4 D4 185/60 R15 84T s úpravou v Maxidotu? 

Nechápu proč cpou do TP rychlostní index H k pneu, když auto má v TP nejvyšší rychlost 186km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...