Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

před 15 hodinami, koubapavel2 napsal:

Travel Assist

Tak zase jedna uzasna vychytavka,

Travel Assist umi jet 10 minut bez otravne hlasky ,, prevezmete rizeni " i kdyz blbe drzite volant nebo vubec.

A to i na jednotkach 2Q0 pouze upravou SW bez pouziti dalsiho HW...

Za me pecka  👍👍👍
 

 

Diky moc Ferda 25  !!!

 

To chcem aj ja. Potrebujem mať kapacitný volant? Cez čo ti to robil? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nesetkali jste se nekdo s problemem kodovani /adaptaci u Superba 3 mr.2023 pres OBDeleven ?

Jakykoli pokus o cokoli u adaptaci/kodovani/bezpecnostniho vstupu konci hlaskou"neco nedopadlo,zkuste znovu"

Ostatni funkce funguji (chyby, info,mazani chyb..)

Mam adapter next gen, s programem PRO , na Octavii 3 se s nim da kodovat/adaptovat jedna radost.

Zkousel jsem pouzit  i VCDS,tam to konci stejne,ale mam jen "stary" kabel Hex-Can,tak jsem to pricital tomu ze neumi pres UDS.

dik

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, DavesMan napsal:

Otevřená kapota je "předchůdce" SFD. U aut se SFD má VCDS utrum bez GEKO účtu. Výrobce jedná s VW, aby to VCDS mohlo umět podobně, jako třeba OBDeleven.

Co se týče Lane assist, záleží co v tom autě je za jednotky. Facelift, to je moc široký pojem.

Je to superb III 03/2020 a jednotky nevím, jakože by mohla byt nahoře kamera jen pro Matrix a čtení značek co neumí lane? To mě ani nenapadlo,  zatím to šlo vždy dohrát, ale facelift jsem dělal poprvé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 5. 2023 na 10:01, kvetosm napsal:

mozna by nebylo od veci sem vzdy dat, jak to clovek ,,aktivoval", či co vse kde zmenil.. takhle toho moc nepozname co je kde spatne 🙂 

Já to vždy dělal takto :

1 ) Jednotka 17, dlouhé kodování  byte 4 aktivace bit 6 asisten držení jízdního pruhu ano, dál byte 11 aktivuju bit 1 asistent držení jízdního pruhu

2 ) Jednotka A5, dlouhé kodovaní byte 16 a aktivuju bit 7 HC 0-not codet/1-codet ( ale tento bit byl u faceliftu na jiném bitu )

3 ) Jednotka 44, dlouhé kodování byte 3 bit 0 asistent držení jizd. pruhu

4 ) Jednotka 5F  prizpusobení ENG117740 Car function list BAB Gen2 LDW HCA 0x19 změním na aktivováno, ENG117506 Function adaptions Gen2 menudisplay Lane departure warning, taky na aktivováno a ENG117508 Function adaptionsGen2 menu Lane departure warning threshold high, ale ten byl zatím vždycky aktivovaný.

Někdy to chtělo restart rádia, někdy uspat jednotky a pak všechno fungovalo, ale u Superba III facelift 2020 jsem to takto nerozjel...

Tak kdyby někdo náhodou věděl, taky nemám moc rád zprávy typu umíme vyřešit přijeď 500 km :-) Diagnostiky mám jako koníčka a rád si hraju se svými auty, neživím se tím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

je tu někdo z Prahy a okolí, kdo by vysvětlil řídicí jednotce v Superbu 3 že má novou baterku? (Tedy nemá, chci si jí teprve koupit a rád bych přešel z EFB+ na AGM.) Vím že je to o změně jen 2 položek :-) (SN a AGM, ostatní zůstane stejné)

 

Mám totiž tři možnosti:

1. Autorizovaný servis.

2. Koupit si na Aliexpressu vše potřebné a udělat si to sám.

3. Požádat tady někoho na fóru.

 

Rád bych si všechny tři možnosti finančně porovnal. Ale i kdybych jel do AS, tak bych si baterku koupil jinde...

Editováno: , autor: Mic-net
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dfgazajimavy komentar ... 

 

co je spatneho na pedalu na podlaze, kdyz je potreba?

ze te to nebavi? tak jezdi tak, at to nedelas. prece sve brzdy znas a vis, jak brzdi ...

 

pokud jezdis "normlane" a stejne to nebrzdi, res mechanickou stranku veci.

kotouce, desky ... 

 

edit: omluva, jsme v kodovani. ja myslel, ze v brzdach.

 

 

 

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, příště možná i rovnou napsat, co chceš kódovat. Něco jde lehce, něco hůře, něco není kódování, ale např. parametrizace, atp. Jinak tou aktualizací MIB2 asi myslíš na verzi MHI2_ER_SKG11_K3343_MU1433, že? Aby lidi věděli, jestli to vůbec zvládnou, než Tě budou kontaktovat. P.S.: nejsem z Tvého kraje, píšu to jen tak obecně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...