Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

@kober Ber to z té lepší stránky, kolega pak bude mít 3/4 roku staré auto, kdežto ty budeš mít voňavku :D ...snaha o zlehčení situace, co nám taky jiného zbývá po ročním čekání, že? Já čekám aktuálně 11 měsíců, ale ten rok taky dám. 

 

Jinak ano - kdo teď čeká těch 10-12 a víc měsíců, tak objednával v době, kdy se dávali ještě velké slevy (já 15%). Takže by to pro mě znamenalo koupit skladovku ve shodné výbavě o 150-200 tis dráž, nebo za stejné peníze Style 1.5 TSI narozdíl od RS v téměř plné. Anebo objednat jinde, ale to už časově vyjde lépe počkat ten další 1,2 možná 3 měsíce na Octavii, než někde jinde od úplného začátku. A sleva? Dnes? To je už pro prodejce sprosté slovo. Dají maximálně symbolických 10 tisíc a člověk aby ještě poděkoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě kdyby někdo chtěl 9-místnou benzínovou Octavii RS, která má o 2litrový TSI o objemu 1899ccm... 😀 Plus jako bonus jsou standartní RS sedačky, které mají ale i větrání! To kdybyc věděl, tak si za ty kožené nepřiplácím  😀😀😀

 

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/170665697

 

To tam má asi někdo schovaný, aby nešla tak lehce najít, nebo nevím :D 

 

 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to tady čtu, tak jsem za poslední dobu asi sám, komu naopak posunuli výrobu dozadu😀. Combi Style PLUS 1.5TSI + tažné.

Objednáno přes Arval konec 06/2021 (původní dodání 11/2021, pak 01/2022->03/2022->poslední pak 07/2022 takže přesně rok😀) Dodání svítilo týden 27.7. a teď mám týden 18.7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

omlouvám se, jestli to jsem nepatří (vím, že se to ale tady někde řešilo), ale možná to někoho může zajímat a třeba i pobaví. Jde o můj dotaz přes web na ŠA, kdy bude k dispozici opět panaromatický kamerový systém.

 

Já: Dobrý den, kdy bude prosím opět dostupná výbava “Panoramatický kamerový systém” pro model octavia? Děkuji za odpověď. S pozdravem

 

ŠA: Vážený pane XXXXXX ,

velmi děkujeme za Váš dotaz. V tomto případě bychom Vás s dotazem odkázali na Autorizovaného partnera ŠKODA AUTO.

 

Já: Dobrý den pane YYYYY, 

děkuji za odpověď, nicméně je pro mě velmi neuspokojivá. Nevím, z jakého důvodu se mám s mým dotazem obracet na prodejce vozidel/servisního partnera, když odpověď na můj dotaz musí přece poskytnout především výrobce vozidel?! Působí to na mě tak, že tuto informaci nemáte nebo ji nechcete sdělit. Mám pocit, že odpověď na můj dotaz by mohla být negativní, což Škoda Auto a.s. nechce připustit a raději odpověď “přehodí” na svého servisního partnera. Samozřejmě vím s jakými problémy se v dnešní doby potýká automobilový průmysl, ale domníval jsem se, že obdržím seriózní odpověď, např. výhledově to bude tehdy, či je to v plánu… místo toho mi zašlete univerzální odpověď, kterou upřímně můžete zaslat na jakýkoliv dotaz položený Škoda Auto. To rovnou můžete napsat na Vaše webové stránky, že s veškerými dotazy se obracejte na naše servisní partnery…

S pozdravem 

 

ŠA: Vážený pane XXXXX,

děkujeme za Váš email. Váš podnět jsme předali na kompetentní oddělení ŠKODA AUTO ke konzultaci. Jakmile obdržíme oficiální vyjádření, obratem se s Vámi spojíme.

 

Za nedlouho ŠA: Vážený pane XXXXX,

z důvodu nedostatku polovodičů se navrácení výbavy "Panoramatický kamerový systém pro model OCTAVIA neplánuje.

 

Tak že asi tak... Kéž by se situace ohledně výroby aut, dodávek aut i cen vrátila co nejdříve k normálu.

 

Všem přeji co nejkratší čekání na Vaše nové Octavie!

 

Editováno: , autor: Jeycom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 5. 2022 na 16:13, rodolfo napsal:

Dnes som kontaktoval predajcu. Výsledok je ďalší posun predpokladanej výroby z 19. - 21. t na 28. - 30.t teda o ďalších 9 týždňov! OIV objednaná 8.7.2021,  28. týždeň už je viac ako rok 🤢.

Dnes ma kontaktoval predajca a povedal, že dostal info od výrobcu, že moja OIV je naplánovaná do výroby na 25.t - teda skrátenie o 3 týždne :) S pýtal som ho aj na VIN, odpoveď bola, že on VIN vie až keď je auto vyrobené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, roman.semora napsal:

Pánové a nevíte někdo, proč do liftback karoserií už nevstupuje možnost panoramatického střešního okna? Za mě to bylo nejlépe utracených 20 tisíc v rámci nadstandardní výbavy u předchozí verze, když pominu příplatek za automat teda.

Pokud se nepletu, tak ve 4. generaci panorama není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, za tento přípěvek budu asi prodejci proklínán ale rád bych se s Vámi podělil o zkušenost se Škoda Auto při objednání nové O4 RS a rád bych apeloval na Vás, kteří na své miláčky stále čekáte, ať si s dealerem zkontrolujete aktuální stav Vaší konfigurace. Začal bych tím, že jsem si v září 2021 objednál u menšího dealera v Olomouci (Auto Hégr - tímto bych rád poděkoval panu prodejci Vepřekovi) Octavii RS 120 let Motorsport ve verzi 2.0 TSI DSG, liftback, barva Mamba green. Auto bylo objednáno kromě tažného ve zcela plné výbavě. A nyní k věci. Začátkem roku 2022 jsme si s prodejcem zcela náhodou všimli, že mi z objednávky zmizela edice RS 120 let MS. Bez jakéhokoliv avíza ze strany ŠA. Pan prodejce tedy do Škodovky volal a nakonec manuálně přímo v oddělení plánování výroby museli edici/paket manuálně vrátit. O pár měsícu později jsme zjistili, že nebude možno auto dodat se 360° kamerou (paket asistovaná jízda 2.0 premium), nýbrž pouze se zadní kamerou (respektive možná by bylo ale zde bych si mohl počkat klidně další rok). To byl jediný ústupek, který jsem byl schopen udělat. Odsouhlasil jsem tento postup a předpokládal, že tímto ušetřím 8000 Kč za asistovaná jízda 2.0 premium a automaticky se mi konfigurace předělá na asistovaná jízda 2.0 top (ve které je oproti premium pouze rozdíl právě ve 360° kameře a JE JIŽ V ZÁKLADU EDICE RS 120 MS). Nyní ovšem nastává totalní mindfuck. Paní z oddělení ŠA prodejci sdělila, že pokud souhlasím s odstraněním paketu asistovaná jízda 2.0 premium obsahující 360° kameru, tak prodejce jej musí nahradit paketem asistovaná jízda 2.5 premium za dalších cca 30000 Kč. Jinými slovy se Škoda Auto snažila říct ”vezmeme ti 360° kameru a ješte si 30k připlať.” To se mi nějak nezdálo, protože to co obsahovala asistovaná jízda 2.5 premium bylo přesně to co obsahuje paket asistovaná jízda 2.0 top, který je jak jsem již zmínil v základu této edice 120 let MS. Podotýkám, že nešlo o inflační zdražení. Škoda dáva cenovou garanci, auto tedy dostanete za cenu, za kterou bylo objednáno nehledě na datum dodání. Po dlouhé komunikaci dealera se Škodovkou se ukázalo, že jsem měl pravdu a všechny věci již mám v základu a proto připlácet si 30000 Kč za nic by byl naprostý nesmysl. On ten paket asistovaná jízda 2.5 je totiž zřejmě určen pro klasické RS, kde tyto některé asistenty v základu nejsou. Bojím se, že kdybych se zavčas neozval, tak mi Škoda Auto bez problému naučtuje zbytečně o 30k víc. Dealerovi již tento nesprávný paket dokonce ani vyhodit nešel, šlo jim to jen přímo ve Škodovce a to i dle jejich slov ”za 5 minut 12”…. Nemyslím si, že by šlo o cílený podvod ze strany ŠA, jen bohužel mají neuvěřitelný bordel v konfiguracích a jejich databáze si tedy dělají co chtějí a jsou schopny si nesprávně kombinovat edice a výbavy. Zřejmě jim zbývá vyrobit pouze pár posledních kusů z edice 120 let MS. Tímto tedy na všechny apeluji, ať si s dealerem ověříte, co vlastně máte aktuálně zaplánováno a zároveň za jakou cenu. Zejména na ty, kteří čekají jako já na tuto limitovanou edici. Ještě jednou bych rád poděkoval panu Veprěkovi z Auto Hégr Olomouc za neuveřitelnou trpělivost. Místy byl již ze ŠA taky zoufalý a také za pravidelně aktualizace stavu zaplánování do vyroby. Co jsem četl, tak to není uplně zvykem a zejména velcí dealeři se zákazníkům takto nevěnují. Proto jsem si také vybral malého dealera, kde je pro ně každý zákazník důležitý.
 
Auto je aktualně zaplánováno do výroby na 26 kt.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával jsem 8.3.2021 Octavii Scout TSI. Měla být vyrobena na přelomu října a listopadu, pak se výroba posouvala na prosinec, pak leden, nakonec byla vyrobena v únoru a od té doby stojí na odstavném parkovišti, protože nejsou výplně dveří, jejichž výrobu sice obnovili částečně v březnu, ale ty do Scoutu se začnou dělat možná v červenci. Takže čekám již 15 měsíců a jestli budu mít auto za 18 měsíců, budu ještě rád. A bude to po pěkném půlročním stání někde venku. Když jsem se ptal, jestli mi třeba nedají alespoň nějaký servis zdarma, tak ani náhodou, kompenzace žádné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Soda7 napsal:

Objednával jsem 8.3.2021 Octavii Scout TSI. Měla být vyrobena na přelomu října a listopadu, pak se výroba posouvala na prosinec, pak leden, nakonec byla vyrobena v únoru a od té doby stojí na odstavném parkovišti, protože nejsou výplně dveří, jejichž výrobu sice obnovili částečně v březnu, ale ty do Scoutu se začnou dělat možná v červenci. Takže čekám již 15 měsíců a jestli budu mít auto za 18 měsíců, budu ještě rád. A bude to po pěkném půlročním stání někde venku. Když jsem se ptal, jestli mi třeba nedají alespoň nějaký servis zdarma, tak ani náhodou, kompenzace žádné.

Úplně stejně, taky Scout, TSI, vyrobeno v únoru a stojí. Dodání údajně 25 tyden. Objednával jsem o měsíc později. Nemá Sciut náhodou jiné výplně než klasika? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, MatessH napsal:

Úplně stejně, taky Scout, TSI, vyrobeno v únoru a stojí. Dodání údajně 25 tyden. Objednával jsem o měsíc později. Nemá Sciut náhodou jiné výplně než klasika? 

Nejspíš jiné výplně má. Ale dostat ze Škody nějakou konkrétní informaci je nemožné. Domnívám se, že upřednostnili výrobu výplní pro model, kterého vyrábí nejvíc a Scout je někde vzadu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...